PKKdan rekor başvurusu!

PKKdan rekor başvurusu!
Teörist Öcalan için toplandığı ileri sürülen 3.5 milyon imza için terör örgütü Guinness'e başvaracak ama..Abone ol

PKK'nın üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan, "Abdullah Öcalan'ı siyasi iradem olarak kabul ediyorum" kampanyasında 3.5 milyon imzaya ulaştıklarını ve Guinness'e başvuracakl холивудска усмивка истанбул цена arını söylemesi tartışma yarattı. Karayılan, Toplumsal Demokrasi gazetesinde yer alan açıklamasında, toplanan 3.5 milyon imzanın rekor olduğunu öne sürdü.

Böyle bir kategori yok
Guinness Türkiye Temsilciliği görevini bırakarak bireysel başvurular için danışmanlık yapan Prof. Kural da bunun mümkün olmadığını iddia etti. Kural şunları kaydetti:
"Öncelikle Guinness'te 'imza' kategorisi olup olmadığına bakılması gerekir. Bildiğim kadarıyla böyle bir kategori yok. Kategori açılması için müracaat etmeleri gerekiyor, ancak orjinalitesi olan bir şey olmadığı için bunun kabul edilmesi zor. Kabul edilirse bile imzaların Guinness'ten gelecek şartnameye göre toplanması gerekiyor. İmzaların ayrı ayrı kişilerce atıldığının ispat edilmesi gerekiyor. İmza süreci jüriler tarafından denetlenmeli. Ayrıca imza toplama işi açık bir alanda yapılmalı ve süreç kameraya alınmalıdır."Kategori : GÜNCEL