Emeklilerin endişesi var

Emeklilerin endişesi var
Emekli-Sen Genel Başkanı, yeni düzenlemenin hak kayıplarına neden olacağını savnudu.Abone ol

Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, sosyal güvenlik sisteminde yeni sisteme geçilirken, hak kayıplarına neden olacak bir düzenleme getirildiğini savundu.

Beysülen, Ulus Atatürk Heykeli önünde yaptığı basın açıklamasında, bugün süslenerek topluma anlatılan yasaların hayata geçtikçe, gerçeklerin tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacağını söyledi.

AK hipnoz tedavisi Parti'nin meclis çoğunluğuna güvenerek, TBMM'yi by-pass ederek, IMF tarafından dayatılan Sosyal Güvenlik Kurumu ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası yasalarını çıkardığını savunan Beysülen, bunun Meclis İçtüzüğü'nde yapılan antidemokratik düzenlemeye dayandırıldığını söyledi. Veli Beysülen, bu düzenlemeyle, sosyal güvenlik ve sağlıkla ilgili yasaların tartışılmasının engellendiğini, söz konusu yasanın 'Temel Yasa' adı altında bir gece yarısı operasyonu ile yasalaştırıldığını kaydetti.

Bu uygulamanın TBMM'nin kuruluş felsefesine ve demokrasiye
aykırı olduğunu kaydeden Beysülen şöyle devam etti:

''AKP milletvekillerine sormak lazım, toplumun geleceğini tahrip eden, sosyal güvenlik hakkını ortadan kaldıran ve sağlığı piyasanın acımasız koşullarına terk eden bu yasalara verdiğiniz desteğin hesabını seçmenlerinize nasıl vereceksiniz? Halkı daha ne kadar aldatabilirsiniz? Bugün süsleyerek topluma anlattıklarınız yaşam içinde hayata geçtikçe, söylediklerinizin cilası dökülüp gerçekler tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacaktır. Bakalım o zaman ne yapacaksınız?

Mevcut sosyal güvenlik sisteminin sorunlarının olduğunu hepimiz biliyoruz. Tabii ki sistemin bu sorunlarla devam etmesi düşüncesini savunmuyoruz. Bizim karşı olduğumuz yeni sisteme geçilirken, hak kayıplarına neden olacak bir düzenlemenin getirilmiş olmasıdır.''Kategori : ÇALIŞMA HAYATI