Kuvvacıların buluşma noktası

Kuvvacıların buluşma noktası
Kadıköy Kuşdili Caddesi’ndeki Rıza Petrol isimli akaryakıt bürosu ilginç ipuçları ile de dolu.Abone ol

Danıştay saldırısının kilit ismi eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in ağabeyi Rıza Tekin'in 4 yıl önce faaliyetine son verdiği Kadıköy'deki akaryakıt ofisinin, olayda adı geçen emekli askerlerin buluşma noktası olduğu ileri sürüldü.

İşhanındaki işyeri sahipleri, emekli subayların bazı günler ofiste buluştuklarını belirtti.

İki istanbul seo uzmanı odadan oluşan büronun duvarları tablo ve resimlerle kaplı. Ofise girildiğinde insanı Muzaffer Tekin'in büyük bir fotoğrafı karşılıyor. Diğer oda Tekin"in makam odası gibi dizayn edilmiş. Kullandığı masanın arkasında iki bayrak duruyor. Sağ tarafta Türk bayrağı solda ise KKTC"nin bayrağı duruyor.

Masasının üzerinde Atatürk'ün Nutuk"u göze çarpıyor. Odanın girişe göre sol tarafta kalan duvarında Atatürk'ün portresi, Tekin'in kullandığı masanın tam karşısındaki duvarda ise KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın fotoğrafı asılı duruyor. Duvarların üzeri beratlar, takdirnameler ve bazı marşların yer aldığı tablolarla süslü.

Tekin'in abisi Rıza Tekin'in akaryakıt işini bıraktıktan sonra Avrupa yakasında bir tekstil firması kurduğu öğrenildi. Söz konusu firmanın da daha sonra iflas ettiği belirtildi. İş hanının sahibi Ali Rıza Selimoğlu ofiste ne tür işler yapıldığından haberi olmadığını Rıza ve Muzaffer Tekin kardeşlerle de sadece iş ilişkisi bulunduğunu kaydetti. Bu arada Tekin"in 2004"te Türk Ortodoks Kilisesi"nin kuruluş yıldönümü için düzenlenen ayin törenine katıldığı ortaya çıktı. Ayine Tekin"in yanı sıra Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Şuayip Özcan, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek"in oğlu Mehmet Perinçek gibi isimlerin de katıldığı belirtildi.

Kaynak: www.zaman.com.trKategori : GÜNCEL