Avşarın zararı yok!

Avşarın zararı yok!
Mahkeme Hülya Avşar ile Yasemin Bozkurt'a karşılıklı 5'er bin YTL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.Abone ol

Sanatçı Hülya Avşar ile televizyon programı yapımcısı Yasemin Bozkurt arasındaki karşılıklı hakaret davasında hakim, her iki tarafı da 5'er bin YTL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

Sarıyer 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmada, taraflardan Yasemin Bozkurt'un avukatı Bengü Kalafatoğlu ve H para kasası ülya Avşar'ın avukatı Güven Gülbak hazır bulundu.

Duruşmada diyecekleri sorulan taraf avukatları, kendi şikayet dilekçelerinin kabulünü, karşı tarafın dava dilekçesinin reddini talep etti.

Duruşmayı sona erdiren hakim, Hülya Avşar'ın Bozkurt'a, ''hakaret ederek manevi zarara uğrattığı'' gerekçesiyle 5 bin YTL manevi tazminat ödemesini kararlaştırdı. Hakim, Bozkurt'un da Avşar'a, ''hakaretle ilgili sırları yayın
yoluyla kamuoyuna açıklayarak manevi zarara uğrattığı'' gerekçesiyle 5 bin YTL manevi tazminat ödemesi kararını aldı.

Kararda, tarafların birbirlerine dava açtığı tarihlerin baz alınması ve o tarihten itibaren tahakkuk edecek yasal faizin de birbirlerine ödenmesi öngörüldü.

-OLAYIN GEÇMİŞİ-

Yasemin Bozkurt ile Hülya Avşar arasındaki dava süreci 2003 yılında, televizyon programı yapımcısının, sanatçıyı programına davet etmesiyle başladı.

Programa katılmayan Avşar tarafından kendisine gönderilen ''sesli mesaj''da, hakaret unsuru bulunduğunu öne süren Yasemin Bozkurt, mahkemeye başvurarak 20 bin YTL istemiyle manevi tazminat davası açtı. Sanatçı Avşar da Bozkurt aleyhine, mesajını yayınlayarak ''özel sır alanı''nı ihlal ettiği gerekçesiyle aynı miktarda tazminat istemiyle dava açtı.Kategori : MAGAZİN