Hizbullah MİTi de dinlemiş

Hizbullah MİTi de dinlemiş
Hizbullah'ın Amerika'da çözülen disketlerinden Diyarbakır'da kurulu telsiz üssü olduğu ortaya çıktı.Abone ol

Son teknoloji cihazlarla donatılan üsten, MİT ve emniyet de dahil tüm kamu kuruluşlarının dinlendiği öğrenildi.

Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu'nun 17 Ocak 2000'de ölü olarak ele geçirildiği Beykoz'daki villada "Bilgi İşlem Merkezi" ortaya çıkarılmıştı. Canlı ele geçen iki Hizbullah yöneticisi Edip Gümüş ve Cemal istanbul seo uzmanı Tutar'ın Kalaşnikofla tarayarak ağır hasar verdiği harddisklerden 26 tanesi, FBI aracılığıyla New York'ta IBM laboratuarlarına gönderilip deşifre edilince örgütün elinde çok gizli bilgilerin olduğu anlaşıldı.

Hasarlı harddisklerden Diyarbakır Türk Telekom Müdürlüğü tarafından kullanılan santral yazılımları, Mustafa Demir adına düzenlenmiş Türk Telekom giriş kartı bilgileri çıktı. Bu bilgileri yorumlayan üst düzey bir istihbarat yetkilisi, ele geçirilen bu programların, içerden bir personelin "uçlandırma" tabir edilenbir bağlantı sağlaması halinde Hizbullah'a, Diyarbakır'daki Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Askeri Komutanlıklara kadar tüm kamu telefonlarını izleme ve dinleme imkanı vereceğini söyledi.

DİYARBAKIR'DA TELEKULAK

Hizbullah lideri Velioğlu'nun talimatı ile Diyarbakır Bağlar semtinde, son teknoloji cihazlarla bir telsiz üssü kurulduğu da belirlendi. Elektronik cihazların kullanımında uzman olan "Orhan" ve "Metin" kod adlı örgüt mensuplarının, bu merkezde bölgedeki başta Diyarbakır Emniyeti, Havalimanı ve dinlenilebilir tüm telsiz muhaberesini kayıtlara geçirdiği anlaşıldı. Harddisklerde, 5 bin örgüt üyesine ait özgeçmiş raporları, 20 bin örgüt sempatizanı hakkında bilgi de ortaya çıkarıldı.

Haber: Abdurrahman ŞİMŞEK
Kaynak: www.sabah.com.trKategori : GÜNCEL