Soğuğun ilacı pekmez ve bal

Soğuğun ilacı pekmez ve bal
Soğuk havaya karşı en etkili korunma yöntemi pekmez ve bal tüketmek. Uzmanların uyarıları var..Abone ol

Son günlerde etkili olan soğuk havaya karşı en etkili korunma yöntemlerinden birinin, ağırlıklı glikoz içeren pekmez ve bal ürünleri tüketmek olduğu bildirildi. Gıda Mühendisleri Odası Konya Şube B şifreli kasa aşkanı Ramazan Çelebi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl kış aylarında hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte direnci zayıf olan birçok kişinin çeşitli hastalıklara yakalandığını belirtti.

Kış aylarında, soğukların başta grip olmak üzere vücut direncinin düşmesine bağlı olarak öksürük, zatürree gibi birçok hastalığa neden olabileceğini ifade eden Çelebi, soğuk havalarda sadece iyi giyinmenin yeterli  olmayacağını dengeli ve doğru beslenmenin de büyük önem  taşıdığını vurgulayarak şunları kaydetti:

''Soğuk havalarda hastalıktan korunmanın en etkili yolu, beslenmeye gereken önemin gösterilmesinden geçer. Düzenli ve doğru şekilde beslenerek kış aylarında vücut direncinin artırılması gerekir.Bu amaçla bolca C vitamini içeren portakal, mandalina, greyfurt gibi narenciye ürünleri tüketilmelidir. Vücudun direnci yüksek tutulduğu takdirde, hastalıklara yakalanma riski de azalır.''Kategori : SAĞLIK