Adliye personeli tepkili

Adliye personeli tepkili
Hakim ve savcıların maaşları yükseltilirken, adliye personelinin ayrı tutulması TÜYAM'dan tepki aldı.Abone ol

Tüm Yargı Mensupları Derneği (TÜYAM) Genel Başkanı Salim Çoruk, Hakimler ve Savcılar Kanunu'nda değişiklik yapılarak hakim ve savcı maaşlarının iyileştirilmesinin planlandığını belirterek ''Zor koşullarda, çok daha düşük ücretlerle görev yapan bakanlık ve Пароконвекционная печь adliye personelinin yargıdan ayrılarak yok sayılmasının derin üzüntüsü içerisindeyiz'' dedi.

Çoruk, yaptığı yazılı açıklamada, görev yapma koşulları ve iş yükleri karşısında hakim ve savcıların aldığı ücretlerin günümüz şartlarının çok gerisinde kaldığını belirterek, hakim ve savcı maaşlarındaki iyileştirmenin gerekliliğine inandığını ifade etti.

Yargıyı hakim ve savcıdan ibaret gören bir anlayışın var olduğunu
dile getiren Çoruk, şunları kaydetti:

''Daha zor koşullarda, çok daha düşük ücretlerle görev yapan bakanlık ve adliye personelinin yargıdan ayrılarak yok sayılmasının derin üzüntüsü içerisindeyiz. Yargının bu meçhul kahramanlarının, bir yasa tasarısında daha ihmal edilip yok sayılması, hafifletici sebebi olmayan bir suçtur. Çalışma barışını, emeği hiçe sayan bu anlayışın adliyelerimizde ne tür tahriplere yol açacağı konusunu kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Bu sebeple yargıyı bir bütün olarak gören anlayışın tesis edildiği bir tasarının bir an önce TBMM'ye sevk edilerek, ücretlerdeki günümüz koşullarını yakalayan iyileştirmelerin yapılmasını dileriz.''Kategori : ÇALIŞMA HAYATI