Serdar TURGUT GİDİCİ mi?

Serdar TURGUT GİDİCİ mi?
İnternethaber'in 12 Haziran 2006 tarihli bu başlığı Serdar Turgut'u çileden çıkarmaya yetti..Abone ol

Önce İnternethaber'de 12 Haziran 2006 günü yayımlanan haberimizi hatırlayalım:
"Medya kulisinde konuşulanlara göre, Akşam yönetimi, Serdar Turgut'un sözleşmesini uzatmak niyetinde değil. Serdar Turgut'un gitmesi halinde, ekibinin de tasviye edileceği ve Oray Eğin, Güler Kömürcü olmak üzere birkaç yazarın işine son verileceği konuşuluyor.

Yine kulislere yansıyan bilgiye göre, Akşam yöneticilerinin kafasında Akşam Genel Yayın Yönetmenliği için Sabah yazarı Ergun Babahan geçiyor. "

Not: Bu haberin kaynağı Akşam'ın üst düzeydeki bir yetkilisinden geldi bize. Turgut ise Ergun Babahan'ı suçlayarak bu haberin üretildiği görüşünde. Turgut bilmeli ki, İnternethaber'le Babahan'ın hiçbir ilişkisi yoktur, bugüne kadar editörlerimizle Babahan bir kez olsun bile yüzyüze gelmemiştir.

Şimdi Turgut'u dinliyoruz:

Partilerde popüler olabilmeniz için konuşma yapmanız gerekebilir. Konuyu iyi seçtiğinizde hedefiniz ne ise onu kolay ele geçirme imkanı doğar

Aslında kış Слайсер aylarında da haddinden fazla çoklar ya yaz aylarında gece partilerinin sayısı artar. Bu partilerde herkes birbirini kollar, dedikodu boldur, rekabet de çoktur. Bu tür partilerde başarılı ve popüler olabilmeniz için ne yazık ki konuşmanız gerekebilir. Konuşma konusunu iyi seçtiğiniz zaman hedefiniz ne ise onu kolay ele geçirmeniz imkanı doğar. Bugün size partilerde ortaya atıp konuşabileceğiniz konular listesini vermek istiyorum. Bu konularda önceden hazırlanıp partiye gittiğiniz takdirde kızsa kız, adamsa adam mutlaka tavlayabilirsiniz. Eğer amacınız eve dönmeden önce evlenmek ise onu bile yapabilirsiniz, amacınız sadece partinin en popüler insanı olmaksa aşağıdaki konularda biraz fikir sahibi olmanız buna yetecektir, bana inanın...

Dan Brown'un kitabından esinlenerek yapılmış filmin kitaptan daha iyi olup olmadığı konusu. Eğer filmin iyi olduğunu savunursanız aniden tüm ilgiyi üzerinize çekerseniz. İlginç bir insan olduğunuz için sizinle yatmak isteyebilecek insan sayısı geometrik olarak artacaktır. Kitap daha iyiydi derseniz rutin insan olduğunuz izlenimini verebilirsiniz, dikkat!

Diyet yapmıyor olsanız bile en azından birkaç diyetin adını ve detaylarını iyice ezberleyin. Diyetler konusunda bilgi sahibi olmak bu çağda başarıya gitmenin en emin yoludur. Diyete inanmadığınızı ve spor da yapmayı refüze ettiğinizi söyleyebilirsiniz.

Partiye davetli olanlar maalesef ciddi insanlarsa erken seçim olup olmayacağı konusunda söyleyecek lafınız olsun. Ayrıca cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda da sıkacak palavranız olursa çok daha iyi. Bu konuda başarıya götürecek fikir cumhurbaşkanlığı seçiminin sorunlu olmayacağını savunmaktır. Bu fikir herkese ilginç geleceğinden siz de aniden ilginç gözükürsünüz.

Vagamama'ya gittiniz mi' diye ortalık yere durup dururken bağırın ve partideki herkes 'evet' demek için yanınıza koştuğunda 'ben gitmedim ve de gitmeyeceğim' diyerek kesin tavrınızı koyun ve gerekçelerinizi filozofik kavramlarla anlatın.

Baktınız partide ne konuşursanız konuşun kimse sizinle ilgilenmiyor ve hatta partiden önce var olan cılız popülaritenizi bile yitirmeye başlıyorsunuz. O zaman başarı garantisi olan 'Serdar Turgut yayın yönetmenliğinden alınıyor mu' sorusunu atın ortaya. Partideki hemen herkes evet demek için yanınıza koşunca da siz onun gitmemesi gerektiğini, onu başarılı bulduğunuzu ve yayın yönetmeni olarak kalması gerektiğini söyleyin. Bu kadar kontra bir fikri savunabilen bir insanın gerçekten ilginç olması gerektiğinden partinin en popüler insanı garanti siz olacaksınız ve hatta en azından üç ayrı kişi sizinle yatmak isteyecektir. Hatta evlilik garantisi getirebilecek konulardan en başta geleni budur.

Bir önceki konuyla bağlantılı olan bir başka soruyu atın ortaya ve 'acaba Serdar gittikten sonra onun yerine gelen kim olacak' diye sorun. Bu konuda sadece o partide değil hemen hemen tüm Türkiye'de ve hatta Türki Cumhuriyetler'de bile herkesin bir fikri olduğundan partide herkes isimleri söylemek için yanınıza koşacaktır. O zaman da siz söylenen isimlerin gelebileceğini sanmadığınızı, o isimlerin kendi gazetelerindeki sorunların üstünü kapamak ve kendilerine pazarlık gücü yaratmak için söylentileri bizzat çıkardığını söyleyin. Bu da partide size hızlı bir popülaritelik kazandıracaktır, emin olun...Kategori : MEDYA