Erdoğandan MÜJDELİ TALİMAT

Erdoğandan MÜJDELİ TALİMAT
Başbakan Erdoğan işçi, memur ve emeklileri ilgilendiren KEY'ler için talimat verdi.Abone ol

Başbakan Erdoğan işçi, memur ve emekleleri ilgilendiren Konut Edindirme Yardımı hesaplarının hak sahiplerine ödenmesi yönündeki çalışmaların devam ettiğini belirtirken, bu konunun en kısa sürede halledileceğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Görüşmeye Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, Sanayi Bakanı Ali Coşkun ve Devlet Bakanı Ali Babacan mini gastrik bypass katıldı. Türk-İş Genel Mali Sekreteri ve Demiryol-İş Sendikası Genel Başkanı Ergun Atalay görüşmeye ilişkin olarak yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan"a toplam 14.1 milyar YTL"yi bulan zorunlu tasarruf hesabının hak sahiplerine ödenmesi dolayısıyla teşekkür ettiklerini ve KEY esaplarının bir an önce ödenmesini istediklerini söyledi. Atalay, Başbakan Erdoğan"ı KEY hesaplarının bir an önce ödenmesine ilişkin hazırlıkların tamamlanması yönünde talimat verdiğini söyledi. Atalay, Erdoğan"a KEY hesaplarının ödenmesine ilişkin hazırlıkların devam ettiğini ve en kısa zamanda bu konunun "halledileceğini" söylediğini aktardı.

Atalay, görüşmede 24 bine yakın geçici işçinin kadroya alınmasına ilişkin bir talepte bulunduklarını ve bu konuda da önemli bir mesafe aldıklarını söyledi. Atalay, Başbakan Erdoğan"ın geçici işçilerin kadroya alınmasına ilişkin Çalışma Bakanı"na talimat verdiğini kaydetti.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin Türkiye açısından getireceği sakıncalara dikkat çektiklerini söyleyen Atalay, bu konunun da Bakanlar Kurulu"nun gündeminde ele alınacağını ifade etti. Atalay, "Bizim özelleştirme diye bir talebimiz yok. İki tanesini özelleştirirseniz kalan 20 tanesini satamazsınız. Bunu toptan ele almak lazım diyoruz" diye konuştu.

Atalay, enerji özelleştirmelerine ilişkin olarak da Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Enerji Bakanı Hilmi Güler ve TES-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Tuğlu"nun katılımıyla bir komisyon kurulacağını ve bu konuda ayrıntılı bir çalışma yapacağını bildirdi.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI