G.Sarayda 6 puan korkusu!

G.Sarayda 6 puan korkusu!
G.Saray'ın FİFA'ya borçunu ödememesi camiada altı puanın sileneceği korkusunu gündeme getirdi.Abone ol

Galatasaray Kulübü'nün eski yönetim kurulu üyesi Adnan Polat, Galatasaray Kulübü'nün FIFA'ya 1.5 milyon dolar borcunun bulunduğunu ve bunun ödenmemesi halinde futbol takımının 6 puanının si dizi oyuncusu linebileceğini söyledi.

Star TV'de canlı yayımlanan “Son Nokta” programında açıklamalarda bulunan Polat, aldığı bilgilere göre kulübün 172 milyon dolar borcunun bulunduğunu dile getirerek, “Bu borcun buraya gelmesinde tek suçlu olarak başkan Özhan Canaydın görülmemesi lazım. Bu bir sürecin sonucudur. 1996-2006 arasındaki 10 yılda bu kulübün yönetiminde kararları veren kişiler bu borcun sorumlularıdır. Fatih Terim'in ikinci gelişinde de faydadan çok zararı oldu. Hatta burada kenara geçip izleyen bizler, camia olarak da sorumluluğumuz var” dedi.

Adnan Polat, FIFA'ya olan borcun sonucunda verilecek cezanın 2 hafta içinde kesinlik kazanacağını düşündüğünü vurgulayarak, “FIFA, borcun ödenmediği takdirde küme düşme ve Avrupa kupalarından men cezası verebilir. Galatasaray'ın 6 puanı silinebilir. Bunu kulüpten ve Cenevre'den de doğrulattım” ifadesini kullandı.Kategori : SPOR