3 soruyu bil 10 YTLyi kap

3 soruyu bil 10 YTLyi kap
Edirne'de yerel olarak yayın yapan Edirne Televizyonu (ET), ilginç bir uygulama başlattı.Abone ol

Sokakta halkla röportaj yapan TV yöneticileri, paralı röportaj uygulaması başlattı. Muhabirler sokakta rasgele seçtikleri vatandaşlara 3 soru soruyor, sorulardan 2'sine doğru cevap verene 5 YTL, 3 tanesini doğru bilene 10 YTL ödül veriyorlar.

Edirne Televizyonu Hab seo firması er Müdürü Seyide Esen, yaptığı açıklamada, "Edirne TV olarak biz 'Sen de Bil Sen de Kazan' adı altında ödüllü halk röportajı başlattık. Buradaki amacımız halkımızı konuşturabilmek, onların konuşmalarını sağlamak, herhangi bir konuda fikir beyan etmeleri sağlamaktı. Bu röportajlarda halkı hem eğlendiriyoruz hem düşündürüyoruz hem de kazandırıyoruz. Karşılığında da bildiği sorulara göre ödüller veriyoruz. Günde 50 YTL'yi bu şekilde dağıtıyoruz" dedi.

Sokakta röportaj yapan muhabirler vatandaşlara, Edirne'nin kaç tane ilçesi olduğu, Edirne'nin kaç milletvekili olduğu, İstiklal Marşımızın ilk dört beytini okumaları gibi çeşitli sorular soruyorlar. Röportajlar sırasında vatandaşlar Edirne'nin kaç tane ilçesi olduğunu dahi bilemezken, bazı vatandaşlar İstiklal Marşı'nı dahi okuyamadı.

Bir röportajda ise Edirne Meydanı'nda bulunan Atatürk'ün bindiği atın hangi ayağının havada olduğu soruldu. Vatandaşlar önce 'sağ', sonra 'sol' diye cevap verirken, muhabirin "Atatürk Anıtı'nda at var mı?" diye sorması üzerine vatandaşlar heykelde at olmadığını hatırlayınca gülerek kameralardan uzaklaştılar.Kategori : MEDYA