Sözleşmeyi imzalama çağrısı

Sözleşmeyi imzalama çağrısı
Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, Erdoğan ve Çelik'e sözleşme gönderdi.Abone ol

Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, Milli Eğitim Bakanlığının, öğretmenlere ''Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi''ni imzalatmak için genelge yayımladığını ifade ederek, sözleşmeyi imzalamaları istemiyle Başbakan Recep mi range Tayyip Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e gönderdi.

Kızılay Postanesi önünde toplanan Avcı ve sendika üyeleri, taleplerini içeren pankartlar taşıdılar. Gürkan Avcı, Milli Eğitim Bakanlığının genelge yayımlayarak, ''Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi''ni tüm eğitim çalışanlarına
imzalatmak için atağa geçtiğini söyledi. Avcı, akademisyenler, yargı, meclis ve ordu mensuplarının sözleşmeyi imzalamaktan muaf tutulduğunu belirtti.

İmzalatılmak istenen metnin, ''rüşvet almayacağım, yolsuzluk yapmayacağım, ihaleye fesat karıştırmayacağım'' sözleşmesi olduğunu savunan Avcı, bu sözleşmeyle eğitim çalışanlarına hakaret edildiğini, zan altında bırakıldıklarını ileri sürdü. Avcı, uygulamanın kaldırılmasını veya tüm kamu çalışanlarına imzalattırılmasını istedi.

Avcı, açıklamasının ardından, ''Bize dayatılan sözleşmeyi öncelikle Erdoğan ve Çelik imzalamalıdır'' diyerek, sözleşme metnini Kızılay Postanesinden Başbakan Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Çelik'e iadeli taahhütlü olarak gönderdi.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI