Atalay TRTye sahip çıktı

Atalay TRTye sahip çıktı
Devlet Bakanı Beşir Atalay, TRT hakkındaki iddialara tepki gösterdi!Abone ol

Devlet Bakanı Beşir Atalay, seçim meydanlarında vatandaşlara hiç bir zaman tutamayacakları sözler vermediklerini belirterek, ''AK Parti hükümeti olarak vaaedip sonra unutan bir zihniyeti kabul etmiyoruz. Bireysel değerlerimiz de bunu gerektiriyor'' dedi.

Atalay, Ankara'nın Polatlı İlçe Belediyesince yaptırılan Necip Fazıl Kısakürek Parkı'nın açılışında yaptığı konuşmada, düşünce ve sanat hayatının kilit taşlarından biri olan Necip Fazıl Kısakürek'in adını taşıyan bir parkın açılışına katılmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Polatlı'nın, Ankara'nın en büyük ilçele halı yıkama programı rinden biri olduğunu, ancak uzun süre ihmal edildiğini kaydeden Atalay, ''Şimdi sahibini buldu. Belediye Başkanımız çok önemli çalışmalara imza atıyor. Polatlı'nın problemli bir suyu var. Başkanımız onun da ihalesini gerçekleştirdi. En kısa sürede bu sorun da çözülecek'' diye konuştu. Polatlı'da doğal gaz dönüşüm çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Atalay, kış aylarından itibaren ilçeye doğal gaz verilmesinin planlandığını kaydetti.

AK Parti olarak Belediye başkanlarına seçim döneminde tutamayacakları sözler vermemelerini öğütlediklerini kaydeden Atalay, şöyle konuştu: ''Biz bu bilinç içinde oy istedik. Şimdi de belediye başkanlarımızı denetliyoruz. AK Parti hükümeti olarak vaadedip sonra unutan bir zihniyeti kabul etmiyoruz. Bireysel değerlerimiz de bunu gerektiriyor. Temel atıyorsak bitiş tarihini de o zaman söylüyoruz. Bunu vatandaşın siyasete, yerel yönetimlere güveni açısından önemli görüyoruz. Sözünü tutmak bizim geleneksel değerlerimizdendir.''

Beşir Atalay, 2007 sonuna kadar Türkiye genelinde yol ve su problemi bulunan köy kalmaması için çalıştıklarını belirterek, bunun için gerekli bütçenin de ayrıldığını ifade etti. ''Biz gerginlik partisi değiliz. Huzur içinde hizmet yapmak için çalışıyoruz'' diyen Atalay, gereksiz tartışmalar, ilkesiz ve kısır çatışmalarla boşa harcanacak enerjilerinin olmadığını da bildirdi.

Atalay, bir gazetecinin TRT'nin yayınlarına ilişkin gazetelerde çıkan haberleri hatırlatması üzerine, kurumun gerekli açıklamayı yaptığını, ''asılsız haberlerle'' ilgili inceleme başlattığını belirterek, ''Yanlış bir haber oradan oraya gidiyor. Bunlar bir kurumu gereksiz şekilde itham etmekle kalmıyor, dışarıya da ülkemizle ilgili yanlış izlenimler veriyor'' diye konuştu.

Beşir Atalay, parkın açılışının ardından, Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker, Belediye Başkanı Yakup Çelik, AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü ile birlikte Kültür Merkezine geçerek Makedon Halk Dansları Topluluğu'nun gösterisini izledi.Kategori : MEDYA