Sicil affı TBMM gündeminde

Sicil affı TBMM gündeminde
Memurlar ve diğer kamu görevlilerinin disiplin cezalarını affeden yasa tasarısı, TBMM'ye getirildiAbone ol

Memurlar ve diğer kamu görevlilerinin disiplin cezalarını affeden yasa tasarısının, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesine başlandı. Tasarının tümü üzerinde CHP Grubu adına söz alan Niğde Milletvekili Orhan Eraslan, memur ve diğer kamu görevli Dachzelt lerinin disiplin cezalarının affına ilişkin düzenlemeye ihtiyaç olduğunu söyledi.

CHP'nin, tasarıyı ve memurlar lehine olan bütün düzenlemeleri desteklediğini anlatan Eraslan, düzenlemenin sicil affını içermediğini kaydetti. Eraslan, ''Bu sicil affı değil'' diyerek, bazı disiplin suçlarının affedildiğini belirtti. Disiplin cezalarının, memurların sicil amirleri tarafından verildiğini ve yargı denetimine açık olmadığını, siyasi iktidarların kadrolaşma çabalarına hizmet ettiğini belirten Eraslan, ''Artık disiplin cezalarını, yargı denetimine açma zamanı gelmiştir'' diye konuştu.

AK Parti Grubu adına konuşan Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş da tasarının yasalaşmasıyla, disiplin suçlarıyla ilgili 4. kez af çıkarılmış olacağını söyledi. Göktaş, düzenlemenin hayırlı olmasını diledi. Daha sonra birleşime ara verildi. Tasarıya göre, memurlar ve diğer kamu görevlileri hakkında 23 Nisan 1999 tarihinden 14 Şubat 2005 tarihine kadar işlenmiş fiillerden dolayı verilen bazı disiplin cezaları, bütün sonuçlarıyla affedilecek.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI