Yeşilin kartvizitinden çıkanlar

Yeşilin kartvizitinden çıkanlar
Gazeteci Necdet Pekmezci, Yeşil" lakaplı Yıldırım ile ilgili olarak yazdığı kitapta ilginç notlar var.Abone ol

Gazeteci Necdet Pekmezci, "Yeşil" lakaplı Mahmut Yıldırım ile ilgili olarak yazdığı "Ben Yeşil, Derin Devletin Üvey Evladı" adlı kitabında Mahmut Yıldırım'ın sol üst köşesinde Türk bayrağı, ve üst arka fonda yeşil renk bulunan kartvizitine yer verdi

Gazeteci Necdet Pekmezci,"Ben Yeşil, Deri kuvars kumu n Devletin Üvey Evladı" isimli kitabında Yeşil kod adıyla yaşayan Mahmut Yıldırım'ın yakın çevresi ve dostları ile görüşürek Yeşil hakkında bilinmeyen bazı şeyleri ortaya çıkardı.

Pekmezci, JİTEM'in kurucusu Cem Ersever'in kamuoyuna kazandırdığı bir isim olan ve adı birçok faili meçhul cinayete karışan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın 1991-1992 yılları arasında sık sık Ankara'ya gidip geldiğini ve uğradığı yerlerden birinin de MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in bir dönem Özel Kalem Müdürlüğü'nü yapan İrfan Özcan'ın Rüzgar Güvenlik Şirketi olduğunu belirtiyor. Yıldırım ile ilgili Pekmezci'nin ulaştığı ilk bilgilerden biri de Yeşil'in kartviziti oldu.

ÇAKICI VE YEŞİL

Bu kartvizit Yeşil kaybolduktan sonra ortaya çıkan ilk belge olma özelliğini taşıyor. Kitapta, Yeşil'in kartvizitiyle ilgili olarak şu bilgilere yer veriliyor: Çevresindekilere de sol üst köşesinde Türk bayrağı ve üst arka fonda yeşil renk bulunan kartvizitte Yeşil'in o dönemde kullandığı cep, araç ve çağrı cihazının numaraları yazılıydı. Kitapta ayrıca Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın Kürşat Yılmaz ve Allattin Çakıcı ile yakın ilişkiler içinde olduğu da belirtiliyor.

Haber: Yusuf Çelebi
Kaynak: www.yenisafak.com.trKategori : MEDYA