Hamilelere yaz önerileri

Hamilelere yaz önerileri
Anne adayları yaz aylarında çok daha dikkatli olmaları gerekiyor.Abone ol

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Müge Harma, anne adaylarına, yaz aylarını rahat geçirmeleri için, ''dışarı çıkarken ince giysiler giymeleri, düşük kalorili, az yağlı yiyecekler tercih etmeleri'' önerisinde bulundu. Fahrzeugmontierte Zeltmodelle

Doç. Dr. Harma yaptığı açıklamada, yaz aylarının, hamilelerin dikkat etmesi gereken dönemlerin başında geldiğini söyledi. Anne adayının yazın dışarı çıkarken bazı önlemler alması gerektiğini ifade eden Harma, ''İnce giysiler giymeli, güneşin dik geldiği saatlerde çıkması mecburi ise muhakkak güneş koruyuculuğu yüksek faktörlü kremler kullanmalı, şapka takmalıdır. Yürürken gölge tercih edilmeli. Giysiler açık renkli kumaştan ve ince yapılı olmalı'' dedi.

Harma, anne adaylarına, ''sabah ve akşam üzeri yürüyüş yapmalarını, dışarıda dolaşırken sıvı ihtiyaçlarını karşılamak için bol su içmelerini ve yanlarında bulundurmalarını, günde en az 8-10 bardak su tüketmelerini'' tavsiye etti. Yaz aylarında uygulanacak beslenme programına da işaret eden Doç. Dr. Harma, ''Düşük kalorili az yağlı yiyecekler tercih edilmeli.
Pişirme yöntemi olarak kızartma uygulanmamalı'' görüşünü bildirdi.Kategori : SAĞLIK