KPPS ücretinde son gün

KPPS ücretinde son gün
Ortaöğretim ve ön lisans düzeyindeki adaylara yönelik KPPS için ücret yatırma süresi bugün sona eriyorAbone ol

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyindeki adaylara yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (2006-KPSS-2) için 22 mayısta başlayan ücret yatırma süresi, bugün sona erecek.

KPSS-2'ye, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecek durumdakiler başvurabilecek.

2006 yılında yapılacak sınavların sonuçlar eines Fahrzeugzeltes ının geçerli olacağı sürede 2004-KPSS sonuçları da geçerli kabul edileceği için 2004-KPSS'ye giren ve öğrenim düzeyleri değişmeyen adayların, 2006 yılında yapılacak sınavlara girmelerine gerek bulunmuyor.

KPSS-2 başvuruları, ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri, ÖSYM büroları ve belirlenen bazı liselerde yapılacak.

Başvuru merkezleri, ÖSYM'nin internet sitesinden öğrenilebilecek. Sınava başvurmak isteyen adaylar, başvuru merkezlerinden 2 YTL karşılığında sınav kılavuzunu alacaklar.

2004'de yapılan KPSS'ye, ortaöğretim ve önlisans düzeyinde girenler (eski adaylar), bankaya 35 YTL sınav ücreti yatıracaklar.

Bu adaylar, sınav ücretini yatırdıktan en az iki gün sonra, başvuru işlemlerini internet aracılığıyla bizzat kendileri yapacaklar.

2004'de yapılan KPSS'ye hiç girmemiş ya da ortaöğretim düzeyinde girmiş, şimdi ön lisans düzeyinde girmek isteyenler de 'yeni adaylar' olarak, başvuru merkezlerinden randevu alacaklar ve bankaya sınav ücreti yatıracaklar.

Yeni adaylar da sınav ücretini yatırdıktan en az iki gün sonra randevu aldıkları başvuru merkezine kılavuzda belirtilen belgelerle birlikte gidecekler ve başvuru hizmet ücreti olarak 3 YTL ödeyecekler.

KPSS-2, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince 81 il, 69 ilçe merkezi ve Lefkoşa'da, 17 Eylül 2006 tarihinde tek oturumda yapılacak.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI