DİSKten yalanlama

DİSKten yalanlama
DİSK'in parti kuracağına dair çıkan haberler Genel Başkan Süleyman Çelebi tarafından yalanlandı.Abone ol

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, DİSK'in parti kurma gibi bir amacı ve misyonu olmadığını bildirdi. Çelebi, yaptığı yazılı açıklamada, internet ortamında DİSK'in hollanda'da diş kronu parti kuracağına ilişkin haberlerin yer aldığını belirtti.

''DİSK'in parti kurma gibi ne bir amacı, ne de misyonu vardır. DİSK, partilerden bağımsız bir örgüttür ve öyle de kalacaktır'' diyen Çelebi, DİSK'in, ''her zaman olduğu gibi çalışanların sendikal örgütü olarak görevine devam edeceğini, bununla birlikte siyasete, bir baskı grubu olma işleviyle katılmayı, katkı vermeyi de sürdüreceğini'' bildirdi.

Çelebi, bir süredir faaliyetlerini sürdüren 10 Aralık Platformunun, DİSK'ten ayrı, içinde çeşitli kesimlerden bireylerin yer aldığı bir platform olduğunu da ifade ederek, kendisinin de bu platformda yer aldığını belirtti. Süleyman Çelebi, ''10 Aralık Platformunun amacı yenilenerek bütünleşmek ve bütün halkı kucaklayan sosyal demokrat bir iktidar seçeneğini birlikte yaratmaktır'' dedi.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI