Emekliler zam istedi

Emekliler zam istedi
Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Genel Başkanı Veli Beysülen, hükümetten ek zam istedi.Abone ol

Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Genel Başkanı Veli Beysülen, son günlerde yaşanan ekonomik gelişmelerin emeklilerin yaşam koşullarını olumsuz yönde etkilediğini ifade ederek, hükümetten ücretlerine ek zam yapılması aynı gün çiçek nı istedi.

Beysülen ve beraberindeki sendika üyeleri Maliye Bakanlığı önünde basın açıklaması yaparak, hükümetin ücret politikasını protesto ettiler. Veli Beysülen, Türkiye'nin ekonomik ve sosyal açıdan zor bir süreçten geçtiğini emeklilerin ise mağdur kesimin başında geldiğini söyledi. Hükümetin, 2006 yılı için hedeflediği enflasyon rakamını yılın ilk yarısında aştığını belirten Beysülen, ''Hükümete çağrımız, bir an önce milyonlarca emekliyi enflasyona ezdirmeyecek bir ek zam ile memurlara verildiği halde memur emeklilerine verilmeyen ek ödemeleri vermesidir'' dedi.

Beysülen, emeklilerin ekonomik sorunların yanı sıra sosyal sorunlarla da mücadele ettiğini ifade ederek, ''Emeklilerin geçmişte çalışıp ülkeye yaptıkları hizmetleri övmek sorunlarımızı çözmez. Emeklileri seviyorsanız, bir an önce emekliler adına söz söyleyecek gerçek örgütlenme biçimi olan, sendikal örgütlenmenin önünü açacak yasal düzenlemeyi yapınız'' şeklinde konuştu.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI