Gazeteciye dayağa kınama

Gazeteciye dayağa kınama
Gazeteci Erdal Özcan'a yapılan saldırı Çorlu'da düzenlenen yürüyüşle protesto edildiAbone ol

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde önceki gün gazeteci Erdal Özcan'a düzenlenen saldırıyı kınamak için bir araya gelen ilçedeki gazeteciler ve bazı siyasi parti temsilcileri, ''basına saygı'' yürüyüşü düzenledi.

Çorlu Basın Mensupları Derneği Başkanı Erdal Özcan'ın, 3 kişi tarafından sopalı saldırı מחירי ניתוח מתיחת בטן בטורקיה ya uğramasını protesto eden meslektaşları ve siyasi parti temsilcileri, Atatürk anıtı önünde toplandı.

Anıta çelenk koyarak, saygı duruşunda bulunan topluluk, ardından İstiklal Marşı okudu. Protesto gösterisine katılan Erdal Özcan, burada yaptığı açıklamada, son zamanlarda basın kuruluşlarına ve temsilcilerine yönelik saldırıların arttığını hatırlattı. Özcan, kendisine yapılan saldırıdan önce de ilçede basın mensuplarına yönelik saldırıların olduğunu belirterek, şöyle konuştu: ''Bana yapılan saldırılardan önce Son Baskı Gazetesi'ne ve onun temsilcileri olan Bülent Fidan ile Resul Çorbacı'ya daha sonra da İsmail Parin'e bürosunda saldırılar gerçekleşmişti.

Çarşamba günü de evime giderken ilçe emniyet müdürlüğü karşısında sopalı, tekmeli, yumruklu saldırıya uğradım ve hastanelik oldum. Çorlu kentinde yasalar hakim olacaktır. Mafyalara pabuç bıraktırmayız. Basın, hiçbir zaman susturulamaz, susturmak isteyenlerin elleri kırılır'' Eyleme katılanlar daha sonra ıslıklı ve alkışlı yürüyüş yaparak, Uğur Mumcu Parkı'na kadar yürüdü. Önceki gün gazeteci Erdal Özcan evine giderken 3 kişinin sopalı saldırısında yaralanmış ve hastanede tedavi altına alınmıştı.Kategori : MEDYA