Agurinin pilotu Takuma Sato oldu

Agurinin pilotu Takuma Sato oldu
Takuma Sato, Formula 1'in yeni ekibi olan Japon Super Aguri Takımı adına yeni sezonda yarışacak.Abone ol

Formula 1'de, eski BAR-Honda pilotlarından Takuma Sato, bu yıl Formula 1 Dünya Şampiyonası'na kabul edilen yeni takım olan Japon Super Aguri Takımı adına yeni sezonda yarış yağ parçalama acak.

Formula 1'in idari organı FIA tarafından bu yılki yarışlara dahil edilen ve eski Formula pilotlarından Aguri Suzuki'nin sahibi olduğu Super Aguri F1 Takımı, yeni sezonda takımın pilotluğunu BAR-Honda'dan ayrılan Takuma Sato'nun yapacağını açıkladı. Japonya'da yayın yapan günlük spor gazetelerine konuyla ilgili açıklamada bulunan Takuma Sato'da transferi doğruladı. Takuma Sato, ekim ayında yapılan Japonya Grand Prix'inde, İtalyan pilot Jarno Trulli ile çarpıştıktan sonra diskalifiye edilmişti.

Super Aguri, 12 Mart'ta Bahreyn'de yapılacak yarışlarda Formula 1'in 11. takımı olarak yarışacak. Uluslararası Otomobil Federasyonu'nda yapılan açıklamada, Super Aguri Takımı'nın sorumluluklarını yerine getirdiği ve diğer 10 takımla da anlaştığı ve Formula 1'in bu sezondan itibaren 11. takımı olduğu belirtildi.Kategori : SPOR