Rumlar rüyadan kabusa

Rumlar rüyadan kabusa
Son dakikada Yattara ile yıkılan Rumlar maçın hüznünü gazetelere böyle yansıttılar.Abone ol

Kıbrıs Rum Kesimi gazeteleri, dün akşam oynanan ve 1-1 sona eren Apoel-Trabzonspor maçını, ''Yazık, olabilirdi'', ''Son dakika laneti'', ''Rüyadan kabusa'', ''Altın başlangıç, acı son'', ''Yattara Partiyi Bozdu'' başlıklarıyla okuyucularına aktardı.

Gazeteler, Apoel'in, karşılaşmayı kazanma şansını yakalamasına rağmen bunu değerlendiremediğini ve iyi bir başlangıç yapmasına karşın karşılaşmadan galip ayrılamadığını yazdı. Haberi ''Yazık, olabilirdi'' başlığıyla veren Fileleftheros gazetesi, şansızlık ve talihsizliğin dün akşam yakalarında olduğunu, şansın ise 'güçlülere' teveccüh gösterdiğini kaydetti. Maç ve saha içerisinde yaşanan olaylara da yer veren gazete, maçı seyretmeye gelen Kıbrıslı Türk taraftarların ellerinde Türk bayrakları tuttuğuna, bayraklar ara زراعة الشعر تركيا sında KKTC bayrağının da bulunduğuna işaret ederek, bunun bazı Apoel taraftarlarının sinirlenmesine neden olduğunu, ancak polisin müdahalesiyle olayın yatıştırıldığını yazdı.

Habere göre, Apoel taraftarları, Kıbrıslı Türk taraftarların tezahüratlarına ''milli marş ve yuhalamayla'' karşılık verdi. ''Neden? Neden? 3-0 yerine 1-1'' başlığını kullanan Simerini gazetesi de, Apoel'in maça iyi başlaması ve 3. dakikada gol bulmasına rağmen maçı kazanamadığına dikkati çekti. Gazete, Apoel'in ikinci yarı kazandığı penaltı ile 3-4 gol pozisyonunu değerlendiremediğini ve 89. dakikada gelen Trabzonspor'un golüyle de karşılaşmadan beraberlikle ayrıldığını yazdı.

Haberin ayrıntılarını ''Son dakika laneti'' başlığıyla aktaran gazete, Apoel taraftarlarının maçın başlamasına yakın dev bir Yunan bayrağı açtığını da belirtti. Habere göre, Lefkoşa'nın Rum kesimindeki GSP stadyumunda oynan karılaşmayı bin 22 Kıbrıslı Türk ile KKTC ve Türkiye'den giden 20 kadar Türk gazeteci de izledi. Politis gazetesi, ''Rüyadan kabusa'' başlığını kulladığı haberinde, ''3-0 yerine 1-1 bitti.

Kolay zafer için penaltı ve fırsatları kaçırdı ve sonunda yanlışları ödedi. Fırsat kaçtı'' ifadesini kullandı. Gazete, ''Apoel ve Rum futbolu için dün akşamı rüyaya çevirecek olan oyunun, 14 gün sonra yapılacak olan rövanşı kadere dönüştürdüğünü'' belirtti. Apoel takımının iyi bir başlangıç yapmasına karşın karşılaşmadan galip ayrılamadığına yer veren Alithia gazetesi ise, ''Altın başlangıç, acı son'', ''Yazık ve talihsizlik. ''89'da soğuk duş'' başlıklarını kullandı.

Haravgi gazetesi, ''Yattara partiyi bozdu'', Mahi gazetesi ise, ''Apoel önde olma şansını değerlendiremedi'' başlığıyla gelişmeleri aktardı.

AÇIKLAMALAR

Apoel Teknik Direktörü Yunan Marinos Uzunidis, maç sonrası yaptığı açıklamada, sonuçtan duyduğu üzüntüyü dile getirirek, takımının gücüne inandığını kaydetti. Uzunidis, oyuna çok iyi başladıklarını, ancak çok iyi bir takım olan Trabzonspor karşısında soğukkanlılıklarını yitirmeye başlamalarıyla birlikte gol yeme tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Yaptıkları bir takım düzenlemelerin ardından ikinci yarıya iyi başladıklarını, kazandıkları penaltıyı gole çevirmediklerini ve skoru 2-0 veya 3-0 yapma fırsatını değerlendiremediklerini ifade eden Uzunidis, Trabzon'a turu geçmek amacıyla gideceklerini söyledi. Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiano Lazaroni ise, sonuçtan memnun olduğunu söyledi. Apoel takım kaptanı Marinos Satsias da, 1-1'lik skorun ardından tur için her şeyin zorlaştığını, ancak Trabzon'a turu geçmek için gideceklerini ifade etti.Kategori : SPOR