Türkiyede olsa ne olurdu?

Türkiyede olsa ne olurdu?
2 yıl Ankara sokaklarında yaşadı. Hakkında açılan dava kazanılınca VIP çıkışından Sydney'e götürüldü.Abone ol

Avustralya'dan işlediği suçlar sonucu sınır dışı edilen bir Türk vatandaşı 3 yıl aradan sonra mahkeme kararıyla yeniden Avustralya'ya getirildi. 'Pek çok suç işlediği ve çevresine zarar verdiği' gerekçesiyle Avustralya'dan sınır dışı edilen fakat alınan bu karar Federal Mahkeme tarafından bozularak 3 yıldır sokaklarda yaşadığı Ankara'da bulunarak geri getirilmek istenen Ali Taştan Pazartesi akşamı nihayet Sydney'e döndü.

P Шумовка azartesi akşamı Sydney Uluslararası Havaalanı'nın VIP çıkışından adeta kaçırılarak Göçişleri Bakanlığı tarafından sağlanan bir hemşire ve bir doktorun gözetiminde Sydney Kenti'ndeki Rozelle Hastanesi'ne götürülen Taştan'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Aile üyeleri tarafından karşılanan Ali Taştan'ın uçakta beraberinde görevli Avustralyalı bir doktorla seyahat ettiği ve basın mensuplarından kaçırmak için havaalanının VIP salonunun kullanıldığı öne sürüldü. Bilindiği gibi Taştan 3 yıl önce sınır dışı edilmiş, daha sonra verilen hukuk mücadelesi sonucu mahkeme geri dönmesi için karar almıştı.

Bu arada Sydney'de yaşayan baba Ziya Taştan, haksız yere sınır dışı edildiği için Federal Hükümet aleyhine açılan tazminat davasında tedavi masrafları ve diğer giderleri için 600 bin dolar almasına kesin gözüyle bakılan oğlu Ali Taştan'ı Ocak ayında Ankara'da bulmuş ve Avustralya'ya dönüş işlemlerini yürüttüğü Ankara'da Ulus Semti'ndeki bir otelde kalmaya başlamıştı.
Yanlarında Avustralya Dışişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir personel ve tercümanla birlikte işlemlerin bitmesini bekleyen baba Taştan oğlunun kaçtığını belirtmiş, bunun üzerine yapılan araştırmalarda Ali Taştan'ın, Ankara'da kendisi gibi sokaklarda yaşayanların barındığı izbe bir eve gittiği belirlenmişti. Bu kez polis ve kaymakamlık marifetiyle bir hastanede müşahede altına alınan Taştan'ın paranoid-şizofren hastası olduğu açıklanmıştı.

Pazar günü beraberinde Avustralyalı bir doktorla yola çıkan ve Pazartesi akşam saatlerinde Sydney'e gelen Ali Taştan'ın Rozelle Hastanesi'nde tedavi edileceği belirtildi.Kategori : DÜNYA