Bayrampaşa eğitime hazır

Bayrampaşa eğitime hazır
Eğitim yılının başlayamasına sayılı günler kala Bayrampaşa belediyesi hazırlıklarını tamamladıAbone ol

2006-2007 eğitim döneminde 2 milyonu aşkın öğrenci ve 80 bine yakın öğretmen ders başı yapıyor. Eğitim döneminin başlamasına az bir zaman kala Bayrampaşa ilçesi genelindeki tüm okulların boya, badana, ilaçlama işlemleri bitirilirken; okul bina girişleri asfaltlandı ve bahçe düzenleme ç Дубленки в Стамбуле alışmaları tamamlandı.

Bu yıl Bayrampaşa Belediyesi tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi 3 bin öğrenciye burs verilmesi planlanırken 500 öğrenciye okul kıyafet ve kırtasiye malzemeleri hazırlandı. Önümüzdeki günlerce yapılacak ihale sonucu ise tüm okulların içmesuyu arıtma tesisleri kurulacak.

OKULLAR HAZIR
Bayrampaşa Belediyesi tarafından ilçe genelinde 25 ilköğretim ve 10 lisenin boyama ve badana işlemleri tamamlandı. Aynı zamanda tüm okulların bahçe ve bina giriş kısımları asfaltlandı.

3 BİN ÖĞRENCİYE BURS

Her yıl ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen eğitim yardımlarına bu yılda devam edilecek. Geçtiğimiz yıl 2 bin 520 öğrenciye burs verilirken, bu sayı bu yıl 3 bine çıkarılacak.
Okulların açılması ile kayıtların başlayacağı 3000 öğrenciye verilecek eğitim yardımı (burs) için 820 milyarlık bütçe ayrıldı.

Öte yandan ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin çocuklarına yönelik olarak belediye tarafından 500 öğrenci için okul giysisi yardım malzemeleri hazırlandı.

Bayrampaşa belediyesinin 2006-2007 eğitim-öğretim dönemi için gerçekleştireceği yardım toplam 1 Milyon YTL’yi buluyor.Kategori : GÜNCEL