Chavez yine suçladı

Chavez yine suçladı
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ABD'yi yanlış söylenti yaymakla suçladı.Abone ol

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ABD'yi, Karayipler'deki ''Hollanda Antilleri'ni işgal edeceğine'' dair yanlış söylenti yaymakla suçladı.

Chavez ayrıca, Hollanda Savunma Bakanı Henk Kamp'ın gülünç olduğunu ileri sürdü. Hugo Chavez, Kamp'ın yakın zamanda parlamentoda ''Chavez'in Karay silis kumu fiyatı ipler'deki Hollanda Antilleri'ne aç gözlerle baktığına'' ilişkin sözlerine atfen, bugün yaptığı açıklamada, Kamp'ın ''gerçekten gülünç bir adam olduğunu'' belirterek, Bakan'ın ABD tarafından manipule edildiğini söyledi.

''Kamp'ın Washington'un kuklası olduğundan şüphe duymadığını'' belirten Chavez, ''Bunun, tasarlanmış küçük bir kampanya olduğunu, böylelikle Avrupa'nın 'burada komşu ülkeleri işgal etme planları yapan bir hükümdarın'' olduğu düşüncesine kapılmaya başlayacağını'' söyledi.

Kamp, ''Chavez'in Karayipler'deki Hollanda Antilleri'ne aç gözlerle baktığı'' sözlerinden sonra şu anda adalara yönelik bir tehdit bulunmadığını ve Hollanda'nın Venezuela ile iyi ilişkiler istediğini ifade etmişti.

Chavez önceki açıklamalarında, Venezuela açıklarında bulunan Hollanda Antilleri'nin ABD tarafından işgal için kullanılabileceğini öne sürmüştü.

Curacao, Bonaire ve Aruba adaları, Venezuela'nın kuzey kıyılarına 50 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Diğer Hollanda adaları St. Maarten, Saba ve St. Eustatius da daha kuzeyde yer alıyor.  Hollanda Antilleri olarak bilinen adalar, Hollanda ordusunun koruması altında bulunuyor.Kategori : DÜNYA