Bağcılarda toplu nikah

Bağcılarda toplu nikah
İçişleri Bakanı Aksu 32 çiftin nikah şahitliğini yaptı. Bağcılar Belediyesi 32 çifti evlendirdi.Abone ol

Bağcılar Belediyesi’nin bu sene 11.sini gerçekleştirdiği Geleneksel Toplu Düğün Şöleninde 32 nişanlı çift, bütün ev eşyaları da temin edilerek dünya evine girdi.

Önceki gün Bağcılar Belediye Stadyumu’nda gerçekleştirilen toplu düğün şölenine İçişleri B Купить дубленку в Стамбуле akanı Abdulkadir Aksu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Evlenen çiftlein İstanbul turuyla başlayan programda önce Sultanahmet Camisi ziyaret edildi. Daha sonra ise Miniatük gezildi. Miniatürk’te bulunan Boğaziçi Köprüsü’nden geçen gelin ve damatların oluşturduğu görüntü birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekti. İstanbul turundan sonra Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık, çiftlere ve yakınlarına verdiği yemekten sonra şölenin yapılacağı stadyuma geçildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bağcılar Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık’ın temsili olarak kıydığı iki çiftin nikah şahitliğini ise, İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır, Çorum Milletvekili Agah Kafkas ve Bağcılar Kaymakamı İrfan Balkanlıoğlu yaptı. Bakan Aksu, nikah töreninden sonra, bütün çiftleri tek tek tebrik etti. Davetliler ise bütün çiftlere başta altın olmak üzere çeşitli hediyeler verdi.
Mahmut Tuncer’in güzel türküleriyle sona eren toplu düğün şöleninde bu güne kadar 525 çift, bütün ev eşyalarıyla birlikte evlendirilmiş oldu.Kategori : GÜNCEL