Gıda yardımı kuponla

Gıda yardımı kuponla
Büyükşehir Belediyesi Ramazan'da gıda yardımını kuponla yapacağını bildirdi.Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda yardımını kuponla yapacağını bildirdi. Belediye, toplam 15 milyon YTL tutarında gıda yardımı dağıtılacağını açıkladı.
Büyükşehir Belediyesi, gıda yardımı bundan sonra kolilerin eve teslimi yerine yardım kuponları vererek gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan İBB Başkanı Kadir Topbaş, geçilen gıda sistemiyle hem belediyenin dah silis kum a çok ihtiyaç sahibine ulaşabileceğini, hem de standart paketler halinde hazırlanan gıda kolileri yerine her ailenin kendi ihtiyacını karşılayabileceğini belirtti.
Daha önce kolilerin hazırlanması için ihaleler alındığı ve tüm özenlerine rağmen yiyeceklerin her zaman istedikleri kalitede olmadığını belirten Topbaş, bu yöntem sayesinde tüm ailelerin kendi beğendikleri ve ihtiyaç duydukları ürünü satın alabileceklerini duyurdu.

İBB Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan projeyle 25 YTL değerinde 600 bin kupon hazırlandığını açıklayan Topbaş, bu kuponlardan muhtaç durumdaki ailelere ihtiyaç boyutlarına göre bir ya da iki adet verilebileceğini kaydetti. Topbaş, sahteciliğe karşı hologramlı olarak hazırlanan kuponlarda, kullanacak kişilerin TC kimlik numarasının yazılacağını, böylece kuponları yalnızca adına düzenlenen kişinin kullanabileceğini kaydetti.

Yardım kuponu sahiplerinin Migros, Şok, Kiler ve Tansaş’tan diledikleri alışverişi yapabileceklerini söyleyen Topbaş, ayrıca bu mağazalarda kuponla alışveriş yapan ailelere indirim yapılacağını da duyurdu.

İBB Ramazanda iftar çadırı kurmayacak

Kadir Topbaş, bu sene belediyenin Ramazan ayı süresince iftar çadırı kurmayacağını da duyurdu. Bunun yerine 11 gezici aracın ihtiyaç sahiplerinin yoğun olduğu noktalara giderek iftar saatinde dağıtım yapacağını bildiren Topbaş, oluşturulan mobil sistem sayesinde ihtiyaç duyulduğu takdirde dağıtım noktalarının başka yerlere kaydırılabileceğini kaydetti. Topbaş, toplantının ardından iftar yemeği dağıtacak araçlarla gezinti yaptı.

Kaynak: İÜHAKategori : GÜNCEL