Kablo TVde indirim

Kablo TVde indirim
Kablolu TV yayınlarında yaşanan kesinti dilimi faturadan düşürülebiliyor.Abone ol

Kablolu TV yayınlarında yaşanan kesinti nedeniyle vatandaşların Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne yapacakları başvuru ile TV yayınının sağlanmadığı zaman dilimi oranında, aylık ödenen fatura bedelinden indirim talep edebilirler.

Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi Başkanı Kübra Kurtuluş, kablo TV yayınlarının kesilmesine tepki göstererek, TÜRKSAT'tan, tüketiciye sunduğu ayıplı hizmetin bedelini iade etmesini istedi.

Kurtuluş, yazılı açı çiçek gönder klamasında, 9 Eylül 2006 Cumartesi gününden itibaren, İstanbul'un Avrupa yakasındaki kablo TV abonelerine ulaşan yayının kesilmesi sonucu, abonelerin mağdur edildiğini belirtti.

Hizmet sağlayıcı Türksat AŞ'den, teknik arıza olduğu ve giderilmeye çalışıldığı bilgisinin verildiğini ifade eden Kurtuluş, şunları kaydetti: “Son günlerde Türksat ile kablo yayıncılık lisansı almış firmalar arasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle mağdur olan kablo iletişim kullanıcılarına, bu kez de kablo TV aboneleri eklendi. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 4/A maddesi gereğince, (eksiklik içeren hizmetler, ayıplı hizmet olarak kabul edilir), ayıplı hizmet alan tüketicinin de yasanın aynı maddesine göre, (ayıp oranında bedel indirimi) hakkı bulunmaktadır. Bu nedenle Türksat AŞ tarafından sağlanan kablo TV hizmetini kesintili edinen aboneler, bulundukları ilçenin Kaymakamlık binasında bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne yapacakları başvuru ile TV yayınının sağlanmadığı zaman dilimi oranında, aylık ödenen fatura bedelinden indirim talep edebilirler.”

Kurtuluş, konu ile ilgili olarak Tüketiciler Birliği Başvuru Merkezi'nin, 0212 567 97 44 nolu telefon ve “[email protected]” adresindeki e-posta ile tüketicilere hukuki yardımda bulunulduğunu, gerekli dilekçe örneğinin de ”www.tuketiciler.org” adresindeki internet sitesinde yayınlandığını ifade etti.

Kurtuluş, çok sayıda tüketiciyi mağdur eden Türksat'tan, tüketicilerin hukuki sürece başvurmasını beklemeden, hizmeti sunmadığı zaman dilimi için orantılı bir bedeli Eylül faturalarından mahsup etmesini beklediklerini bildirdi.Kategori : GÜNCEL