Devlet-GS, oluyor Seyrantepe

Devlet-GS, oluyor Seyrantepe
Galatasaray Kulübü zoru başararak, Seyrantepe'de sonu ulaştı.Abone ol

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Seyrantepe projesi için, ''Çok zor bir iş yapmaya çalışıyoruz'' dedi.

Stat projesiyle ilgili görüşmelerde bulunmak üzere, Başkan Yardımcısı Adnan Polat, yöneticiler Tunca Hazinedaroğlu ve Mehmet Helvacı ile birlikte geldiği Maliye Bakanlığı'nda, Müsteşar Hasan Basri Aktan, bakanlık bürokratları ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yetkilileriyle 2 saat süren bir toplantı yapan Özhan Canaydın ve heyeti, mali konulara ilişkin ikili temaslarda bulundu.

3 ayrı stat projesinin görsel sunumunu yaparak teknik detaylar hakkında bürokratlara bilgi veren Galatasaray heyetindeki yöneticiler, görüşme sonunda toplantıya ilişkin detaylı bilgi vermekten kaçındılar.

Seyrantepe projesi için büyük uğraşlar verdiklerini söyleyen Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, ''Çok zor bir iş yapmaya çalışıyoruz. Bakanlıklar arasında מעקף קיבה projeye ilişkin çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kolay bir iş değil'' demekle yetinirken, Başkan Yardımcısı Adnan Polat ise, ''Yapılacak stat, sadece Galatasaray'ın değil, tüm Türkiye'nin övüneceği bir spor kompleksi olacak'' diye konuştu.

Maliye Bakanlığı bürokratlarıyla gerçekleştirdikleri toplantının çok verimli geçtiğinden bahseden Polat, proje üstünde çalışılacak bir çok konu olduğunu, başlangıç ve bitiş tarihleri konusunda reel kararlar alınamadığını ifade ederek, ''Şu anda zamanlamayla ilgili bir plan veremiyoruz. Zamanlamayı açıklamak için bile bir hayli zaman var.

Kamuoyuna bu bilgiyi verebilmek için konunun realize olması gerekiyor.
Yüzde 100 emin olmadıkça zaman vermek istemiyoruz. Tüm Türkiye'ye yakışır bir kompleks olması için uğraşıyoruz'' şeklinde konuştu.
-DERBİ MAÇ İÇİN GÖRÜŞLER-

Ankara'daki bürokratlarla yapılan görüşmenin ardından, haftasonu oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisine ilişkin sorularını da yanıtlayan Özhan Canaydın, ''Galatasaray ile Fenerbahçe 100 senedir karşılaşıyor. Bir 100 sene daha karşılaşacaklar inşallah. Fair-Play'e yakışır bir maç olsun'' dileğinde bulundu.

Canaydın, karşılaşmanın tatlı, huzurlu ve centilmence geçmesini dilediğini ve iyi oynayanın kazanacağını, adına yakışır bir maç olacağını düşündüğünü de ifade etti.

''Maç gününe kadar ortamı germek isteyenler olacak. Yazılacak ve söyleneceklere kimse kanmasın. Bu maç, savaş değil'' diyerek derbi öncesi her iki camianın taraftarlarını uyaran ve maça ilişkin görüşlerini açıklayan Adnan Polat ise, kendilerinin şampiyonluk yarışında en büyük rakipleri olan Fenerbahçe'nin stadına misafir olarak gideceklerini, amaçlarının Şükrü Saraçoğlu'nda iyi futbol oynamak olduğunu belirtti.

Polat, şunları söyledi: ''Arzu ettiğimiz minimum netice olan beraberliği veya galibiyeti alıp, şampiyonlukta önümüzdeki en büyük rakibimizi geride bırakmak istiyoruz. Fakat bu oyunun ve sonucun, fair-play çerçevesinde olmasını diliyoruz. Futbol bu, ne olacağını ben de bilmiyorum. Umarım güzel bir futbol izlettiririz Fenerbahçe Stadı'nı dolduracak futbolseverlere.

Biz Galatasaray tarafı olarak karşılaşmaya son derece olumlu, dostane
ve pozitif bakıyoruz. Tahmin ediyorum, Fenerbahçe yönetimi de olaya aynı açıdan bakıyordur. Neticede bu bir spor müsabakasıdır, bir savaş değildir.

Fenerbahçeli taraftarların Türk misafirperverliğini Galatasaraylı yönetici, futbolcu ve taraftarlarına göstermelerini, Galatasaraylı taraftarın da misafire yakışır şekilde hareket etmelerini diliyorum.''

-''BU KAVGANIN BİTMESİ LAZIM''-

Dostluğun, centilmenliğin ön plana çıkması gerektiğinin altını çizen Polat, ''Yapılacak iyi şeylerle bu kavganın bitmesi lazım. İyi ve güzel şeylerin öne çıkması gerekiyor artık. Galatasaray yönetimi olarak bu düşüncede hareket ediyoruz'' şeklinde konuştu.Kategori : SPOR