Hakan Şükür şaşkınlığı

Hakan Şükür şaşkınlığı
Galatasaray'da Hakan'ın durumu kritik. Bu arada yönetim derbide üç özel talepte bulunacak.Abone ol

Çaykur Rize maçından sonra ağrıları yüzünden sabaha kadar uyuyamayan Hakan Şükür'ün dün çekilen MR'ında sol uyluk adalesinde 2. derece yırtık belirlendi. Derbide oynaması tehlikeye giren yıldız futbolcunun durumu perşembe günü netlik kazanacak

Cim-Bom, Fenerbahçe derbisi öncesinde dün sabah Hakan Şükür'den gelen şok sakatlık haberiyle sarsıldı. Çaykur Rizespor maçında oynadığı güzel futbol ve attığı iki şık golle takımına galibiyeti getiren yıldız futbolcu, maç gecesini ağrılar içinde geçirip uyuyamayınca, sabah saatlerinde soluğu hastanede aldı.
Çekilen MR sonucunda sol bacak üst adelesindeki sakatlığında ilerleme belirlenen Hakan Şükür'de, Grade 2 denilen ikinci derecede yırtık tespit edildi. Florya'da tedaviye alınan kaptanın üç gün süreyle dinlendirileceği bildirildi. Fenerbahçe maçında oynaması tehlikeye giren Hakan'ın durumu perşembe günü yapılacak kontrollerin ardından belli olacak.

Oynamak istiyor

Kulüp doktoru Murat Çevik, sol uyluk üst ön adalesinde şiddetli ağrısı olan Hakan Şükür'e yoğun tedavi uygulayacaklarını söyledi. Çevik, tecrübel istanbul seo i futbolcunun derbi maçta oynama olasılığının bulunduğunu da vurguladı. Sakatlığını öğrenince büyük şok yaşayan Hakan'ın, Fenerbahçe'ye karşı mutlaka forma giymek istediği, bu konudaki son kararı teknik heyetin vereceği belirtildi.

Song ucuz kurtuldu

Çaykur Rize maçında sol dizi kilitlenen Rigobert Song'un ise çok ucuz kurtulduğu ortaya çıktı. Doktor Murat Çevik, dizinde ödem ve ağrı belirlenen Kamerunlu futbolcunun ameliyat olmasına gerek bulunmadığını belirterek, "Eğer cerrahi müdahale gerekseydi Song 6 hafta sahalardan uzak kalacaktı. Fenerbahçe maçında oynama şansı var" açıklamasını yaptı. Tedavi altına alınan tecrübeli oyuncunun derbi maçta takımdaki yerini almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Revire döndüler

Cim-Bom'da Hasan Şaş ve kaleci Mondragon grip yüzünden, Necati Ateş ise sol ayak bileğindeki şişlik nedeniyle dün sabahki antrenmana katılmadı. Çaykur Rize maçından sonra doping kontrolüne alınan, ancak numune veremediği için bira içirilen Hasan'ın tedavi altına alındığı açıklandı. Mondragon'a ise maçtan hemen sonra serum verildiği bildirildi.
Rize karşılaşmasında aldığı sert darbe yüzünden sol ayak bileği şişen Necati'nin tedavisine de başlandı. Yıldız futbolcu derbi maça kadar hazır duruma geleceğini belirterek takımdaki yerini alacağını açıkladı.

Kadıköy kriterleri!

Galatasaray Yönetimi bugün yapılacak İl Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda Fenerbahçe derbisi için 3 özel talepte bulunacak. Sarı - kırmızılılar soyunma odası koridorunda polisin de görev yapmasını isteyecek

Galatasaray Yönetimi, Fenerbahçe ile Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak dev maçta uygulanacak tedbirleri belirlemek için bugün düzenlenecek İl Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda özel taleplerde bulunacak. Sarı - kırmızılılar hem futbolcular ve teknik heyetin hem de Kadıköy'e gidecek olan taraftarların güvenliği için kuruldan üç özel tedbir isteyecek. Cim-Bom, güvenlik tedbirlerinin en üst düzeyde tutulmasını talep edecek.

1- Polis de koridora girsin

Sarı - kırmızılı yöneticiler, önceki derbi maçlarda yaşananları göz önünde bulundurarak Şükrü Saracoğlu Stadı'nın soyunma odası koridorlarında ekstra önlem alınmasını isteyecek. Fenerbahçe Kulübü'ne bağlı özel güvenlik elemanlarına fazla güven duymayan Galatasaraylı idareciler, polisin de soyunma odasında görev yapması talebini toplantıda dile getirecek. Yöneticiler, koridorların polis tarafından gözlem altında tutulması gerektiğini vurgulayacak.

2- Biletler doğrudan taraftara

Galatasaraylı yöneticiler, sarı - kırmızılı misafir taraftarlar için Fenerbahçe Kulübü tarafından ayrılacak olan 2 bini aşkın maç biletinin, internetten satılmasına karşı çıkacak. İnternetten satış halinde biletlerin Fenerbahçeli taraftarların eline geçmesinden çekinen sarı - kırmızılılar, biletlerin yönetim tarafından doğrudan Galatasaraylı seyircilere satılmasını isteyecek. Yöneticilerin derbi maçın biletlerini kulüp binasından satmak istedikleri belirtildi.

3- Kafile ve seyirciler için güvence

Yöneticilerin, İl Güvenlik Kurulu'ndan son talebi, Galatasaray kafilesi ile sarı - kırmızılı taraftarların Şükrü Saracoğlu Stadı'na geliş ve gidişi sırasında uygulanacak tedbirler konusunda olacak. Galatasaraylı idareciler, takım kafilesi ve taraftarların güvenliği konusunda valilik tarafından alınacak önlemlerin yeterliliği hakkında güvence talebinde bulunacak. Yöneticiler, stada geliş, gidiş sırasında polisiye tedbirlerin en üst seviyede tutulmasını isteyecek.

Haber: Erhan Telli-Halil Özer
Kaynak: www.milliyet.com.trKategori : SPOR