Kimse kusura bakmasın

Kimse kusura bakmasın
"Tuğla kralı" olarak anılan Hamoğlu Şirketler Grubu sahibi Ahmet Hamoğlu'ndan ilginç açıklamalar.Abone ol"Tuğla kralı" olarak anılan Hamoğlu Şirketler Grubu sahibi Ahmet Hamoğlu 3 yıl önce evlendiği, kendinden 17 yaş küçük eşinden ayrılıyor. Eşinin 1 milyon dolar tazminat ve 10 bin YTL nafaka istemesi Hamoğlu'nu kızdırmış.

Ahmet Hamoğlu, Hamoğlu Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı. Önce "tuğla kralı" olarak tanıdık onu. Ardından kumarhaneleri geldi. "Devlet bana talih oyunları yeri açma yetkisi verdi, adımız kumarhaneciye çıktı" diyor. Kıbrıs, Zagrep, bütün kumarhaneleri kapatmış. Uzunca bir süredir otel, golf turizmi, benzin istasyonları ve alışveriş merkezleriyle ilgileniyor. "Türkiye'nin halini nasıl görüyorsunuz" diye soruyorum. hipnoz tedavisi " ama bu hükümet son derece başarılı" diyor. "Öküz altında buzağı aramasınlar. Adamlar iyi işi yapıyor." Hamoğlu 18 yaşında atıldığı iş hayatında bugüne kadar birçok başarı elde etmiş. Bir de gönül bağı var: Beşiktaş. Bir dönem aktif olarak görev aldığı kulüp hakkında söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil:
"Başkan, kulübü öyle bir hale getirdi ki, kimsenin başkan olmaya cesaret edebileceğini zannetmiyorum. Öyle bir borç yükü altındayız ki kimse bu borcun altına maddi manevi giremez. Başkan Demirören'in F.Bahçe ve G.Saray'ın şampiyonlukları hakkında söylediği laf ise olacak şey değil. Büyük bir gaf." Hamoğlu başarılı bir işadamı olmasının yanı sıra renkli bir kişilik. Bugünkü sohbetin konusu ise uğruna 35 yıllık evliliğini sonlandırıp 3 yıl önce evlendiği Özlem Karababa ile boşanıyor olması. Evlenmeden önce sigortacılık yapan Özlem Karababa boşanma bedeli olarak 20 milyon dolar istemiş, Hamoğlu ise 1 milyon dolar önermişti.

* Aşık oldunuz, evlendiniz, boşanıyorsunuz. Bu ne sürat?
-Ben duygu adamıyım. İnsan 56 yaşında niye evlenir? 19 yaşında görücü usulü evlendim. 31 yaşımda yatım, katım, iş dünyasında güzel bir ismim ve kısaca her şeyim vardı. Ama ben yoktum. Hayatım boyunca hep aşkı, sevgiyi ve birlikteliği aradım. Üçüncüsünde bulurum sandım olmadı.

* Sizden 20 milyon dolar istemiş, 1 milyon dolar vermişsiniz. Bunlar nasıl paralar böyle?
-Orası yalan. Ben anlaşmalı evlilik istedim. Ne gerek vardı mahkemelere. Ciddi meziyetleri olan bir kadındı. Küçük bir muhitte yaşıyordu. Kirasını ödemeyi, bir nafaka, araba vermeyi önerdim. O tutup 1 milyon dolara yakın maddi manevi tazminat istedi. Ayrıca 10 bin YTL nafaka istedi. Rakamları yazmak kolay tabii. Neden anlaşamadığımızın düğümü zaten burada çözülüyor. İnsan hakkı olanı almalı. Bana ne vermiş ki? Duyguysa, karşılıklı zaten. Hakkı olanı istemeliydi. Bu kadar çok para neyin göstergesi?

* Evliliğinizdeki sorun neydi?
-Evlilik sürecinde ayrılacağımı gördüm. Hani çölde serap görür, suya sarılırsınız ya, benimki o hesap işte. Ailesiyle olan bağları, çevresine bakış açısı. 40 yaşında bir kadını hâlâ annesi yönetir mi Allah aşkına? Biz kaynana sorunu yaşadık, bu yaşta. Ama detaylarına giremem, yanlış olur.

Söyleşi: Balçiçek Pamir
Kaynak:

Kategori : GÜNCEL