Hükümet 100 bin eleman alıyor

Hükümet 100 bin eleman alıyor
Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin iş arayan memur adaylarına umut verdi.Abone ol

Seçilme yaşının 30'dan 25'e indirilmesine ilişkin anayasa değişikliğinin ardından uyum teklifinin görüşmelerine başlandı. Ancak Milletvekili Seçim Yasası'nda bu yönde değişiklik öngören yasa teklifi dün gece השתלת שיער בטורקיה TBMM Genel Kurulu'nda çalışma süresi dolunca yasalaşamadı.

Görüşmeler sırasında muhalefet milletvekilleri, gençlerin siyasete girmesinin önündeki engellere dikkati çekerek, listelerde seçilebilecekleri yerlerden aday gösterilmeyeceği yolundaki kaygıları dile getirdi. ANAP Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan da, yazarlar Orhan Pamuk ve Elif Şafak ile Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in "Türklüğe sövdükleri" için ödüllendirildiklerini söyleyince tartışma yaşandı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de "Bu mantık dışı sözlere cevap vererek değer kazandırmak istemiyorum" yanıtını vererek suçu ispat edilinceye kadar herkesin suçsuz olduğunu, bir kişinin ancak yargılanıp hüküm giydikten sonra suçlu sayılabileceğini söyledi. Şahin ayrıca, bu yılın sonuna kadar devlete kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere 100 bine yakın eleman alınacağını açıkladıKategori : ÇALIŞMA HAYATI