Urfada sele iki kurban

Urfada sele iki kurban
Şanlıurfa’nın Körkuyu mezrasında bir aracın sele kapılması sonucunda 2 kişi öldü.Abone ol

Şanlıurfa’da gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle sele kapılan aynı aileden 2 kişi hayatını kaybetti. Aşırı yağış, su baskınlarına da yol açtı. Kent merkezinde birçok yerin sular altında kalmasına yol açan y web sitesi reklam ağışlar nedeniyle Valilikte kriz masası oluşturuldu.

Gece saatlerinde etkisini artıran sağanak yağış nedeniyle, meydan gelen sel il genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Merkeze bağlı Beykuyusu mezrasından Körkuyu mezrasına giden köy korucusu İbrahim Bülbül’ün kullandığı araç sel sularına kapıldı. Dereye düşen araçta bulunan Bülbül ile eşi Nuhan Bülbül boğularak hayatını kaybederken, bir çocuk sağ kurtarıldı.

Körkuyu mezrasında traktör üzerinde mahsur kalan iki kişi köylüler tarafından kurtarılırken, Uluhan Köyü’nde ise yıldırım düşmesi sonucu bir evde yangın çıktı. Yangın itfaiye ekipleri ve vatandaşlar tarafından söndürüldü.

Harran İlçesi’nde bağlı Selalmaz ile Beydaş Köyü arasındaki köprü derenin taşması sonucu kullanılamaz hale gelirken, ekipler taşan suları tahliye etmeye çalışıyor. Kent merkezinde de birçok yerin sular altında kalmasına yolaçan aşırı yağışlar nedeniyle, valilikte kriz masası oluşturuldu.Kategori : GÜNCEL