Sele kapılanların cesetleri

Sele kapılanların cesetleri
Şanlıurfa'da sağanak yağış sonucu sele kapılan karı kocanın cesedi bulundu.Abone ol

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa ile bazı ilçelerinde gece boyunca devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış sonucu Körkuyu yakınlarında sele kapılan İbrahim ve Nofa Bülbül'ün cesedi, jandarma ekipleri ve köylülerce yapılan arama sonucunda, Sarı organik ürün seo kuyu köyü yakınlarındaki bir derede bulundu.

Bülbül çiftinin cenazeleri, Şanlıurfa Devlet Hastanesindeki otopsinin ardından, toprağa verilmek üzere Körkuyu köyüne götürüldü. Bu arada, Keçili ve Körkuyu köyleri arasında bir traktörde mahsur kalan 3 kişinin de gece bölgeye giden sivil savunma ekiplerince kurtarıldığı öğrenildi.

Şanlıurfa kent merkezi, Siverek ve Ceylanpınar ilçelerinde de gece boyunca devam eden yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastığı, özellikle Kaynaklı, Sumaklı, Koçak, Körkuyu ve civarındaki bazı köylerde büyük çaplı maddi hasar meydana geldiği bildirildi. Söz konusu köylerdeki ev ve hayvan barınaklarının bir bölümü ile araçlar su altında kalırken, bazı köylerde hayvanların telef olduğu, bazı köy ve mezra yolları ile buradaki köprülerin tahrip olduğu belirtildi. Bölgedeki bir çok köyde, elektrik kesintisi yaşandığı, telefon bağlantısı kurulamadığı bildirildi. Sivil savunma, Devlet Su İşleri ve jandarma ekiplerinin bölgedeki çalışmaları da devam ediyor.Kategori : GÜNCEL