Otobüsler ücretsiz taşıyacak

Otobüsler ücretsiz taşıyacak
TOFED'ten, havayolu şirketlerine misilleme. Otobüs firmaları da ücretsiz taşıyacak. İşte ayrıntılar...Abone ol

Tüm Otobüsçüler ve İşletmecileri Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Ahmet Yalamanoğlu, havayolu şirketlerinin bir günlük ücretsiz uçuş gerçekleştirecekleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda, otobüs fi ersağ üye rmalarının da benzer bir uygulamayı gündeme getireceklerini bildirdi.

Havayolu şirketlerinin, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın önerisiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda tüm uçuşlarını bedava gerçekleştireceklerini açıklamasının ardından, otobüsçüler de konuyu gündemlerine aldı.
TOFED Genel Başkanı Yalamanoğlu, yaptığı açıklamada, havayollarının ilan ettikleri fiyatla uçuş yapmalarından endişeli olduklarını kaydetti.

28 Mart 2006 tarihinde ''endişelerini'' Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a yapılan bir görüşmede ilettiklerini, ancak firmaların, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda herkesi ücretsiz uçuracaklarının anlaşılmasının başka bir tartışmayı alevlendirdiğini ifade etti. Bugüne kadar insanlara en ucuz, en güvenilir ve en ekonomik taşımayı otobüslerin sunduğunu savunan Yalamanoğlu, seyahat özgürlüğünün otobüslerle gerçekleştiğini, insanların yüzde 95'inin karayoluyla ulaşımı seçtiğini anlattı.Kategori : EKONOMİ