Bakan Akdağ hayat kutardı

Bakan Akdağ hayat kutardı
Oğlunun haberini alır almaz uçağa binen Bakan Akdağ burada bir Cezayirli'nin hayatını kurtardı.Abone ol

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören oğlu Ramazan’ı görmek üzere Dubai’den Türkiye’ye dönerken, uçakta solunumu duran bir Cezayirlinin hayatını kurtardı.

Bakan Akdağ’ın da yolcular arasında bulunduğu THY’nin TK 1163 sefer sayılı Dubai-İstanbul seferini yapan uçağı, saat 02.50’de hareket etti. Uçaktaki yolculardan eşiyle metal stand birlikte seyahat eden Cezayirli Obaydan Saeid Manjla, bir süre sonra rahatsızlandı. Sağlık Bakanı Akdağ, yolcuya ilk müdahaleyi uçakta yaptı. Müdahalenin ardından uçak, İran’ın Tebriz kentine iniş yaptı. Cezayirli yolcu Obaydan Saeid Manjla’nın tedavi altına alındığını kaydeden THY yetkilileri, yolcunun sağlık durumunun iyi olduğunu belirttiler.

2 saatlik rötarla Ankara’ya inen Bakan Akdağ, oğlunun tedavi gördüğü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldi. Girişte gazetecilerin sorularını cevaplayan Akdağ, “Arkadaşlarımdan bilgi aldım. Çocuğumu görüp durumunu bizzat değerlendirmek istiyorum. Arkadaşlarımın verdiği bilgiye göre muhtemelen banyo yaptıktan ya da banyoya girdikten hemen sonra postural hipotansiyon dediğimiz, aniden ayağa kalkma ile gelişen bir tansiyon düşmesi olmuş ve başını çarpmış.” dedi. Akdağ, Türkiye’ye dönüşü sırasında uçakta hayatını kurtardığı Cezayirli yolcuyla ilgili de şu yorumu yaptı: “Hayat çok enteresan örneklerle dolu. Benim çocuğum böyle bir kaza geçirmemiş olsaydı, biz o uçağa binmemiş olsaydık belki de o kişi hayatını kaybedebilirdi.”

Bu arada tansiyonu düştüğü için merdivenlerden yuvarlanan Recep Akdağ’ın oğlu Ramazan Akdağ’ın sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Hastane Başhekimi Nihat Tosun, Ramazan Akdağ’ın kanında toksine rastlanmadığını açıkladı. Akdağ’ın yakınlarıyla konuşmaya başladığını söyleyen Tosun, hastayı bugün taburcu edebileceklerini ifade ettiKategori : POLİTİKA