Sezerin büyük rahatsızlığı

Sezerin büyük rahatsızlığı
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, RTÜK üyeleri ziyaretinde TV'lerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.Abone ol

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, televizyon yayınlarının "seviyesizliğinden" yakınırken, kendisini ziyaret eden Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerine, bu konuda çalışma yapan Sosyolo prefabrik ev modelleri ji Derneği’nin çalışmalarından yararlanmaları tavsiyesinde bulundu.

RTÜK Başkanı Zahit Akman ve Üst Kurul üyeleri bugün Cumhurbaşkanı Sezer’i Çankaya Köşkü’nde ziyaret etti. Edinilen bilgiye göre, 20 dakika süren görüşmede Sezer, RTÜK’ün çalışmaları konusunda bilgi aldı.

Sezer görüşmede, televizyon yayınlarının "çok kötü ve seviyesiz" olmasından yakınırken, Türkiye’deki çanak anten kirliliğine dikkat çekti.

Sezer, üyelere, kendisini dün ziyaret eden Sosyoloji Derneği’nin televizyon yayınlarıyla ilgili güzel çalışmaları bulunduğunu söylerken, bunun RTÜK’ün çalışmalarına ışık tutabileceğini ifade etti. Sezer, RTÜK’ün Sosyolji Derneği ile iletişim kurmasını istedi.

Sezer, göreve geldikleri günden bu yana kabul edemediği RTÜK üyelerine bunun nedenini Özer Gürbüz’ün durumu ile açıkladı. Sezer, "Geç oldu ama güzel oldu. Hayırlı olsun" diye konuştu.
Kaynak:Kategori : POLİTİKA