Meme kanserinin düşmanı!

Meme kanserinin düşmanı!
Kanada'da yapılan bir araştırma, D vitamini almanın meme kanseri riskini azalttığını ortaya koydu.Abone ol

Toronto'daki Mount Sinai Hastanesi'nden Dr. Julia Knight, Amerikan Kanser Araştırmaları Derneği'nin yıllık toplantısında, ekibiyle yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıklarken, yaşamın erken dönemlerinde türkiye'de diş implantları D vitamini almanın çok önemli olduğunu söyledi.

Knight, 1700'den fazla kadının sağlık verilerini karşılaştırarak yaptıkları araştırmada, ergenlik döneminde güneş ışığı, balık yağı, katkılı süt ve bazı balık türleri gibi gıdalardan alınan D vitaminin meme kanseri riskinin azalmasıyla bağlantılı olduğunu bulduklarını ifade etti.

Araştırmalarında 20-29 yaşları arasında meme kanseri teşhisi konmuş 576 kadın ile 1135 sağlıklı kadının geçmişlerini karşılaştırdıklarını söyleyen Knight, güneş ışığından D vitamini almanın meme kanseri riskini önemli ölçüde azalttığını, 10 ila 29 yaşları arasında kapalı alan dışında çalışmanın ve faaliyetlerin, riski azaltma açısından önemli olduğunu vurguladı.

Araştırmada, 10 yıl ve daha uzun süre balık yağı tüketmenin riski düşürdüğü, 20-29 yaşları arasında haftada 9 bardaktan fazla süt içenlerin 5 bardaktan daha az içenlere göre daha az risk altında olduğu bildirildi.Kategori : SAĞLIK