Rüşvet açıklaması davalık

Rüşvet açıklaması davalık
Memurun olduğu her yerde rüşvet vardır" açıklaması adliyelik oldu.Abone ol
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu'nun geçtiğimiz günlerde yaptığı Çorum ziyaretinde, "Memurun olduğu her yerde rüşvet vardır" açıklaması adliyelik oldu.

Türk Eğitim-Sen Çorum Şubesi, Ahmet Aksu hakkında Çorum Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Bir grup sendikacıyla Çorum Adliyesi önüne gelen Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mahmut Alparslan, bir basın açıklaması yaparak, Aksu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mahmut Alparslan, adliye önünde yapmış olduğu basın açıklamasında konuya ilişkin olarak, "Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu'nun Çorum'da yaptığı basın açıklamasında, tüm kamu kurumlarını ve kamu çalışanlarını zan altında bırakan 'Memurun olduğu her y kuvars kumu ton fiyatı erde rüşvet var' açıklamasını kamu çalışanlarına yönelik büyük bir hakaret kabul ediyoruz.

Bu açıklamayı yapan Memur-Sen Genel Başkanı ve buna sesiz kalan sendika temsilcilerini şiddetle kınıyoruz. Bu açıklamayı yapan zihniyetin kamu çalışanlarını ve memurlarını temsil etmesi mümkün değildir. Bu anlayış çarpık ve kendi çalışanına güvenmeyen bir anlayışın ifadesidir. Kamu çalışanlarını temsil etme iddiasıyla meydanlarda dolaşanları, temsil ettiği kitleyi bu denli aşağılaması ve rencide etmesi olsa olsa siyasilere mesaj verme gayretidir. Bu açıklama Memur-Sen Genel Başkanı'nın ilk gafı değildir.
Daha önceki açıklamalarında da 'Devlet memuru güvencesi kaldırılmalıdır' diyen sayın Aksu'nun amacını ve niyetini anlamakta zorlanıyoruz. Devlet memuriyeti güvencesinin kaldırılması kamu çalışanlarının siyasi iktidarların oyuncağı haline getirerek kamu çalışanlarını, iş güvencesini ortadan kaldırarak devlet memurlarını güvencesiz ve korumasız bir hale getirip, memurlar üzerinde zaten var olan siyasal baskı ve tehditleri arttıracağını algılayamaması mümkün değildir. Yapmış olduğu basın açıklamasının kamuoyuna yansımasından dolayı paniğe kapılan Memur-Sen Genel Başkanı'nın 'Bu haberi gazeteler çarpıtmış' gerekçesi hiç inandırıcı değildir.

Sayın Aksu, bu haberle ilgili olarak başka sendikalara ve basına çamur atacağına, eğer bu haber doğru değilse haberin yayınlandığı gazete aleyhine yapılan itirazı ve yayınlatacağı tekzibi göstermesi gerekirdi. Merak edilen Memur-Sen Genel Başkanı bu tutumuyla neyi hedefliyor? Yoksa kamu çalışanlarının aleyhine yapılan hükümet politikalarını savunarak 40 binden, 200 bine çıktığını söyledikleri üye sayısı ile ilgili siyasi iktidarın kendilerine destek ve kadrolaşmalarına katkılarından dolayı diyet borcunu mu ödemeye çalışıyorlar? Memur-Sen Genel Başkanı'nın kamu çalışanlarına hakaret içeren bu açıklaması ile gerekli tüm çalışanlarımızı tepki koymaya çağırıyoruz.

Türkiye'de bürokrasiyi ve devlet kurumlarını işlemez hale getiren devlet memurları değil, devlet dairelerini çiftlik gibi kullanarak devlet imkanlarını eşe dosta kıyak ve peşkeş çeken çarpık siyasi anlayışının temsilcileri ve buna seyirci kalan sözde sivil toplum örgütleridir" dedi.

Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Mahmut Alparslan ve beraberindekiler daha sonra, Çorum Adliyesi'ne girerek Cumhuriyet Savcısı'na suç duyurusunda bulundu.


Kategori : ÇALIŞMA HAYATI