Clio 3 Ödülünü aldı...

Clio 3 Ödülünü aldı...
Renault Başkanı Carlos Ghosn, Clio III'e verilen '2006 Yılının Otomobili' ödülünü Ray Hutton'dan aldı.Abone ol

2006 yılı için Renault Clio III modeline verilen 'Yılın Otomobili' (Car of The Year) ödül töreni 27ocakta İtalya'nın Bolonya kentindeki Albergati Sarayı'nda yapıldı.

Clio III, 1964 yılından bu yana verilen ödülü alan altıncı Renault modeli oldu.

Açılış konuşmasını yapan jüri başkanı Ray Hutton, "Clio III, bu yıl ödülü son derece çekişmeli bir mücadele sonucunda ald diş implantı fiyatı ı ve ödülü ikinci kez kazanan ilk model oldu" dedi.

Hutton "Carlos Ghosn, sadece Nissan'ın mali durumunu düzeltmekle kalmadı, bu şirketi dünyanın en rekabetçi kuruluşlarından biri haline getirdi. Şimdiki amacı Renault'yu da Nissan kadar iyi yönetmek" diyerek Ghosn'ı kutladı.

Carlos Ghosn da "Avrupa'nın 43 yıldan bu yana en prestijli otomobil ödülünü tüm Renault çalışanları adına almak benim için büyük bir onurdur" açıklamasında bulundu.

Bütün Avrupa'da 2005 yılı ekim ayı ortasından bu yana satışta olan Clio III, yoğun ilgi gördü.

Clio III, 2005 yılının son çeyreğinde yüzde 10.5 pazar payı ile B segmentinin lideri oldu.

Renault Başkanı Carlos Ghosn, "uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından verilen bu ödülün Clio III'ün geleceği bakımından olumlu bir faktör olacağına hiç kuşku yok" yorumunda da bulundu.

22 ülkeden 58 uzman gazeteci

'2006 Yılının Otomobili' unvanı, 22 ülkeden 58 uzman gazeteciden oluşan jüri tarafından Clio III'e geçtiğimiz kasım ayında verildi.

Oylama sonucunda, 256 puanla birinci olan Clio III'ü, VW Passat ve Alfa Romeo 159 modelleri izledi. Finalde toplam 28 yeni model, en iyi seçilmek için mücadele etti.

Clio III, 2006 yılının ilk çeyreğinde Bursa'da üretilerek Türkiye pazarına sunulacak.

1966 yılında bu unvana layık görülen Renault 16'dan sonra, 1982 yılında Renault 9, 1991 yılında Clio I, 1997 yılında Mégane Scénic ve 2003 yılında Mégane II 'Yılın Otomobili' seçildiler.Kategori : GÜNCEL