Kartal Tibet işbaşında

Kartal Tibet işbaşında
“Dünyayı Kurtaran Adam” filminin ikincisi İstanbul Üniversitesi’nde çekilmeye başladı.Abone ol

“Dünyanın En Kötü 10 filmi” içinde yer alan “Dünyayı Kurtaran Adam” filminin ikincisi “Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu” İstanbul Üniversitesi’nde çekilmeye başladı. Filmin yönetmeni Kartal Tibet, 750 bin dolar bütçeli filmden büyük başarı beklediğini söyledi.

Yönetmenliğini Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Kartal Tibet’in üstlendiği filmin saray sahneleri için tarihi İÜ Rektörlük b Пунто в Стамбуле inası kullanılıyor. Çekim için set kurulan kampüste aksesuar ve dekorlar ile oyuncu ve teknik ekibin koşuşturması yaşanıyor. İÜ öğrencilerinin de ilgiyle izlediği çekimler, 10 gün süresince kampüse sıradışı günler yaşatacağa benziyor. Yönetmen Kartal Tibet, Türk-Amerikan ortak yapımı filme 750 bin dolar bütçe ile başlandığını belirterek, “Ama şimdiye kadar 2,5 milyon dolar harcandı. Çünkü uzay animasyonları iyi olsun istiyoruz kimse bizimle dalga geçmemeli” dedi.

Yönetmen ayrıca “Filmimden büyük başarı bekliyorum, eğer izleyici severse üçüncü filmi de çekebilirim” diye konuştu.

Vizyona girdiği 1982 yılında büyük ilgi gören “Dünyayı Kurtaran Adam” filminin devamı olan filmde, dünyayı kurtaran adam karakterini yine Cüneyt Arkın, oğlunu ise Mehmet Ali Erbil canlandıracak.

Senaryosunu Murat Boyacıoğlu’nun yazdığı, Cüneyt Arkın, Mehmet Ali Erbil, Burcu Kara ve Deniz Seki’nin başrollerini paylaştığı filmde Burak Sergen, Pakize Suda, Ayşen Gruda ve Beşiktaş’ın siyahi eski futbolcusu Pascal Nouma gibi isimler de yer alıyor.

Kartal Tibet, İܒyü tercih etmelerinin nedenini şöyle anlattı:
“Hayalimizde yaşattığımız kralın sarayı için oldukça uygun bir mekan. Hem de diğer mekanlar gibi filmlerde fazla görülmemiş bir yer. Ayrıca İstanbul Üniversitesi binası çok iyi resim veriyor.”

Geçtiğimiz yıl İÜ Rektörlük binasında “Keloğlan Kara Prense Karşı” filmi de çekilmişti.

İÜHA

Gülistan Alagöz
Elif YıldırımKategori : MAGAZİN