Costnere taciz davası

Costnere taciz davası
Ünlü Hollywood aktörü Kevin Costner'e bayan masözden taciz suçlamasıAbone ol

Ünlü Hollywood aktörü Kevin Costner, Britanya'daki bir iş mahkemesinde görülen davada, İskoçya'da bir otelde masaj yaptırırken, edebe aykırı davranmakla suçlandı.

Eski bir masöz mahkemede, 2004 yılı ekin ayında İskoçya'nın Fife kentindeki Old Course Oteli'nde, ünlü aktörün masaj yaptığı sırada havlusunu açtığını ve önünde mastürbasyon yaptığını savundu.

Gazeteler, 34 yaşındaki davacının, çalıştığı otelin kendisini ciddiye almamasından ötürü haksız y prefabrik ev ere işten atıldığı ve otelin kendisine karşı cinsiyet ayrımcılığı yaptığı gerekçesiyle dava açtığını yazdılar.

Costner'ın sözcüsü Paul Bloch ise, bu davanın ünlü aktörle bir ilgisi bulunmadığını, otel ve eski çalışanı arasında bir anlaşmazlık olduğunu ileri sürdü.

İskoçya'nın Dundee kentinde görülen mahkemenin başkanı da, davanın önceki duruşmalarında Costner'ın kimliğinin açıklanmaması yönündeki kararın, ünlü oyuncunun adının bu davayla ilgili medyada uzun bir süredir yeralması nedeniyle kaldırıldığını açıkladı.

Kimliği hukuksal gerekçelerden ötürü açıklanmayan davacının ise, otelle mahkeme dışında anlaşmaya gittiği belirtildi.

Gazetelerde daha önce yer alan haberlerde, ismi yasal nedenlerle açıklanamayan çok ünlü bir ABD'li aktörün, kendisine masaj yapan masöz tarafından cinsel tacizle suçlandığı bildirilmişti.

Aktörün, İskoçya'da bir otelde yaptırdığı masaj sırasında havlusunu açıp cinsel organını masöze göstermek ve karşısında mastürbasyon yapmakla suçlandığı belirtilmişti.

Haksız yere işten atıldığı gerekçesiyle iş mahkemesine dava açan Saint Andrews kentindeki Old Course Oteli'nin 34 yaşındaki masözü, eşiyle birlikte golf tatiline gelen aktörün neler yaptığını şöyle anlatmıştı:

''1 gün önce de kendisine masaj yaparken kalçama dokunmuştu. Ertesi gün bana bu hareketinden rahatsız olup olmadığımı sordu. Ben 'hayır' dedim çünkü biz profesyoneliz ve zorluk çıkaran müşterileri idare etmek zorundayız. Ona masaj yaparken eli hep havlunun altındaydı. Başına masaj yapmak için üzerine çıktığımda havluyu açtı ve kendini tatmin etmeye başladı. Ben de odadan kaçtım.''Kategori : MAGAZİN