Din sineması iyi prim yaptı

Din sineması iyi prim yaptı
Dini öğelerle süslenmiş filmler şimdi moda. Son film "Araf"Kürtajla aldırılan 4 aylık çocuk geri dönerse ne olur?....Abone ol

Şu sıralar Türk sinemasında korku filmlerine ilgi çok. Hele dini öğelerle süslenmişse... Bu türe en yeni örnek Biray Dalkıran'dan geldi. 'Araf', bir kadının kürtajla aldırdığı 4 aylık kızının intikam için geri dönmesini konu ediyor.

Korku filmlerine giderek artan ilgi, uzun yılladır korku türünden uzak duran Türk Sinem Стамбул дубленки ası'nın da bu türe kucak açmasını sağladı. Seyircinin ilgisi üzerine art arda korku türünde yeni projelere start verildi. Ünlü reklam yönetmeni Biray Dalkıran, senaryosunu Hakan Bilir ile birlikte yazdığı yeni korku filmi Araf'ın çekimlerini tamamladı.

ESKİ SEVGİLİSİ İLHAM VERDİ
Dalkıran, daha önce yaşadığı yasak bir ilişki sonucu, 4 aylık çocuğunu kürtajla aldıran sevgilisinin yaşadığı korkuları filme çekti. Biray Dalkıran, bu konuyla ilgili çektiği iki kısa filmin ödül alması üzerine 'Araf'ı çekmeye karar verdiğini söylüyor. Araf'da Akasya Asıltürkmen ile Büyük Yalan dizisinin genç oyuncusu Murat Yıldırım başrolleri üstleniyor. Filmde, kürtaj olduktan sonra kendini çocuğuna karşı suçlu hisseden annenin ve çevresindekilerin yaşadığı korku işleniyor. Kürtajla aldırılan küçük kız, 3 yıl sonra Araf'dan intikam için dönerek annesinin kabusu oluyor.

"ARAF BİR İLK OLACAK"
Araf, ölen insanların cennet veya cehenneme gitmeden önce 'Ahiret Günü'nü bekledikleri yer anlamına geliyor. Türkiye'de henüz korku filmi çekilmediğini belirten yönetmen Biray Dalkıran, Araf'ın bu anlamda ilk olacağını söyleyerek iddiasını ortaya koyuyor. 'Dabbe'yi konusunun iyi olmasına rağmen amatörce çekilmiş film olarak nitelerken 'Gen'i de inandırıcı bulmadığını söylüyor. Araf'ın ekim ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Kaynak:Sabah/GünaydınKategori : MAGAZİN