Bu durak Son Durak

Bu durak Son Durak
Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman, Alexz Johnson'ın oynadığı ‘Son Durak 3’ gösterime girdi.Abone ol

James Wong’un yönettiği ve Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman, Alexz Johnson ile Kris Lemche’nin oynadığı ‘Son Durak 3’ (Final Destination 3) gösterime girdi.

Filmin yapımcıları, Craig Perry (Final Destination, The American Pie), Warren Zide (Final Destination, American Pie), Glen Morgan ve James Wong.

FİLMİN ÖYKÜSÜ
Son sınıf öğrencisi Wendy (Mary Elizabeth Winstead), arkadaşlarıyla birlikte bir lunaparkta düzenlenen mezuniyet gecesine katıldığında, bunun hayatının en mutlu gecelerinden biri olacağını düşünmektedir. Ancak tam hız trenine binerlerken Wendy bir anda tedirginleşir. Erkek arkadaşı Jason (Jesse Moss) ona, sinirlerinin bozulmasının sadece kontrolü bir oyuncağa bırakm organik atıştırmalık aktan kaynaklandığını söyleyerek onu sakinleştirmeye çalışır. Ancak Wendy bölmesine oturup güvenlik zırhı kapandığında, hız treninin kendisi ve arkadaşları için bir ölüm kapanına dönüştüğü çok korkunç bir hayâl görür.

Gözünde beliren bu hayâlden etkilenerek trenden inmek ister. Sınıf arkadaşı Kevin (Ryan Merriman) onu yalnız bırakmak istemez ve birlikte iner. Ancak Lewis (Texas Battle) Kevin’le dalga geçmeye başlar, ona korkak olduğunu söyler. Aşağılamalar kavgaya dönüşür. Bu itiş kakışa başka öğrencilerde katılır ve sonunda bir grup öğrenci onlarla birlikte trenden atılır. İnen öğrenciler treni aşağıdan seyretmeye başlarlar. Ancak az sonra Wendy’nin gördüğü hayâl gerçeğe dönüşür ve tren kontrolden çıkar. Tüm yolcuları korkunç bir şekilde ölür.

Ancak bu sadece başlangıçtır...

YAPIM HAKKINDA
Yönetmenliğini James Wong’un (Final Destination, X-Files) yaptığı filmin senaryosu, Glen Morgan’a (Final Destination, Willard) ait. Filmin yapımcılığını ise Craig Perry (Final Destination, The American Pie), Warren Zide (Final Destination, American Pie), Glen Morgan ve James Wong üstlenmiş.

Final Destination 3’nin başrollerini, Mary Elizabeth Winstead (Ring 2, Sky High) ve Ryan Merriman’ın (Ring 2, Spin) paylaşmış. Yetenekli genç oyuncuların rol aldığı yan roller ise, Alexz Johnson (Instant Star, Reefer Madness), Kris Lemche (Ginger Snaps, eXistenZ), Sam Easton (The Underclassman, The Butterfly Effect), Jesse Moss (Ginger Snaps, Incident At Deception Pass), Gina Holden (Fantastic Four, Man About Town), Texas Battle (Coach Carter, Easy Money), Chelan Simmons (Smallville , Wonderfalls), Crystal Lowe (I Spy, Get Carter) ve Amanda Crew’den (She’s the Man, Smallville) oluşuyor.

Filmin Künyesi
Yönetmen: James Wong
Senaryo: Glen Morgan
Müzik: Shirley Walker
Görüntü Yönetmeni: Rob McLachlan
Kurgu: Chris Willingham
Yapım Tasarımı: Mark Freeborn
Kostüm Tasarımı: Gregory B. Mah
Yapımcı: Craig Perry, Warren Zide, Glen Morgan, James Wong
Tür: Dram, korku, gerilim
Süre: 93 dk.
Dağıtımcı: Avşar Film

Oyuncular:
Mary Elizabeth Winstead (Wendy), Ryan Merriman (Kevin Fischer), Alexz Johnson (Erin), Kris Lemche (Ian McKinley), Sam Easton (Frankie Cheeks), Jesse Moss (Jason), Gina Holden (Carrie Dreyer), Texas Battle (Lewis Romero), Chelan Simmons (Ashley Halperin), Crystal Lowe (Ashlyn Halperin), Amanda Crew (Julie Christensen)

Kaynak:Kategori : MAGAZİN