Romantik komedi

Romantik komedi
Alyson Hannigan, Adam Campbell, Jennifer Coolidge'in oynadığı ‘Buluşma Olayı’ gösterime girdi.Abone ol

Aaron Seltzer’in yönettiği ve Alyson Hannigan, Adam Campbell, Jennifer Coolidge ile Tony Cox’un oynadığı ‘Buluşma Olayı’ (Date Movie) gösterime girdi.

‘Scary Movie’ filminin 6 senaristinden ikisi olan Aaron Seltzer ve Jason Friedberg bu kez romantik komedi tarzındaki filmlerin peşine düşüyorlar. ‘Date Movie’, bu tarz filmleri sevenlere ve bu tarz filmlerden nefret edenlere göre bir film.

Yapımcılar film için şunları söylüyor: “Romantik kadınların kesinlikle seyretmek isteyeceği ve erkeklerin ise gülmek için mutlaka izleyecekleri bir film yapmak istedik.”

Seltzer ve Friedberg romantik ve umutsuz Julia Jones’un hikayesini en romantik yerinden anlatmaya b organik makarna aşlıyorlar... Sonunda hayallerinin erkeğini bulan genç ve güzel bir kadın... Bir İngiliz Grant Funkyerdoder... Fakat evlenmeden önce Kalbinin sesini dinlemeli-Big Fat Greek Wedding, Zor Bab - Meet the Parents ile tanışmalı, ve Darısı Başıma -The Wedding Planner demelidir. Üstelik de çok ama çok hoş bir arkadaşı ise En İyi Arkadaşım Evleniyor havasında olmalıdır.

YAPIM HAKKINDA
Yıllardır spor filmleri ile, ajan filmleri ile ve korku filmleri ile dalga geçen filmler seyrettik. Her türün kendine ait tarzı ve klişeleri olduğunun farkında olsak da bunları komedi unsuru olarak sunan filmler hep ilgimizi çekti. Friedberg ve Seltzer ikilisi kendi kendilerine soruyorlar... Peki ya romantik filmler....

İkili okuldan mezun oldukları yılı ilk senaryoları olan, Spy Hard ile dikkatleri çekti. Ardından ise bir gişe rekortmeni olan Scary Movie’ye imza atan senarist grubun içinde oldular. “Bir sürü romantik komedi seyrettik ve seyrettiklerimizden eğlenceli bir yan çıkarmak aslında hiç de zor değildi.” diyor Aaron Seltzer.

Friedberg ise ‘Date Movie’nin klasik bir bakış açısı olduğunu söylüyor. “Cici kızım büyür ve çok güzel bir genç kadın olur... Hayallerinin erkeğini bulur ama tabii ki ebeveynleri bu adamdan nefret ederler. Ve düşünebileceğiniz her zorluğu çıkarırlar... Ne dersiniz bu hikayeyi bir çok yerden hatırlamıyor musunuz?.”

Seltzer ise, “Bir çok hafızamıza kazınmış romantik filmden gerçekten unutulmayacak sahneler seçtik. Ve bu sahnelerin üzerine yeni bir hikaye oturttuk. Gerçekten komik bir hikaye!...”

Filmin ana karakteri olan Julia Jones, Julia Roberts ve Bridget Jones isimlerinden türetilmiş bu karakter aşk filmi sevenlerin tanıyacağı bir kişiliğe dönüştürülmüş. “Filmin kalbi olan Julia karakteri hakkında söyleyebileceğimiz en önemli özelliği onu ne kadar yıkmaya çalışırsanız çalışın asla mutsuz olmaması ve kendisine bir mutluluk sebebi çıkarması olacaktır,” diyor Seltzer. “Gerçek aşka gerçekten de inanıyor.”

Filmin Künyesi
Yönetmen: Aaron Seltzer
Görüntü Yönetmeni: Shawn Maurer
Senaryo: Aaron Seltzer, Jason Friedberg
Müzik: David Kitay
Yapımcı: Paul Schiff, Jason Friedberg
Yapım: 2006, 83 dk.
Dağıtım: Özen Film
Tür: komedi

Oyuncular:
Alyson Hannigan, Adam Campbell, Jennifer Coolidge, Tony Cox, Fred Willard, Eddie Griffin

Kaynak:Kategori : MAGAZİN