Oscar hazırlıkları tam gaz

Oscar hazırlıkları tam gaz
78. Oscar Ödülleri için geri sayım başlarken, tören için yapılan hazırlıklar da hız kazandı.Abone ol

Amerikan Film Akademisi’nin dağıtacağı 78. Oscar Ödülleri için geri sayım başlarken, tören için yapılan hazırlıklar da hız kazandı.

Bu yılki Oscar ödüllerine rekor bir katılım sağlandı. 32 yıldan beri ilk defa, gerekli tüm koşulları yerine getiren 311 film Oscar için aday adayı oldu.

Ödül gecesi sunuculuk yapacak ünlüler listesi de giderek büyüyor. Komedyen Jon mini gastrik bypass Stewart’ın evsahipliği yapacağı gecede sahneye çıkması kesinleşen ünlüler arasında Owen Wilson, Jessica Alba, Morgan Freeman, Jamie Foxx ve Hilary Swank bulunuyor.

Törenin en önemli ayrıntılarından biri olan Oscar heykelcikleri de hazır. Kılıcını tutan bir şövalye şeklinde tasarlanan el yapımı 50 heykelcik, New York’un ünlü Times Meydanı’ndaki stüdyolarda sergilendi.

“ROBERT ALTMAN’IN OSCAR’I ŞİMDİDEN GARANTİ
Randy Haberkamp (AMPAS Direktörü): Heykeller, Akademi’nin aktörler, yazarlar, yönetmenler, yapımcılar ve teknik ekip olmak üzere 5 farklı bölümünü simgeleyen bir film üzerinde tasarlandı. Kazananları bilmediğimiz için isimlerini heykellere yazamadık. Sadece Onur Ödülü alacak olan Robert Altman’ın ismini yazabildik.


Çelik, kalay ve kurşun karışımı bir metal alaşımından oluşan ve üzeri 24 ayar altınla kaplı heykellerin her biri, Chicago’daki bir fabrikada 20 saatte hazırlanmış ve 400 dolara mal olmuş.

“VALLAHİ DE, BİLLAHİ DE SATMAYACAĞIM”
Daha önceki yıllarda satışa çıkarılarak büyük olay yaratan Oscar heykelciği vakasından sonra Akademi, heykellerin satılmasını önlemek için tüm tedbirleri almış durumda. Ödül alacak yıldızlar, heykelleri satmayacaklarına dair bir kontrat imzalamak zorundalar.

Los Angeles’a 2 Şubat’ta uçakla getirilecek heykelcikler, 5 Mart’ta Kodak Tiyatrosu’nda sahiplerine kavuşacak. 78. Oscar Ödülleri’ne aday olan filmler, 31 Ocak’ta açıklanacak.Kategori : MAGAZİN