Türkiyenin güzeli seçildi

Türkiyenin güzeli seçildi
Miss Turkey 2006'da, Türkiye'nin en güzel kızı TED Ankara Koleji'nde okuyan Merve Büyüksaraç oldu.Abone ol

Türkiye'nin en güzel kızının seçildiği Miss Turkey Güzellik Yarışması dün akşam Türker İnanoğlu Show Center'da yapıldı. Star TV'den de canlı yayımlanan yarışmayı canlı olarak izleyen 2500 seçkin davetli keman, viyolonsel ve gitardan oluşan orkestra tarafından karşılandı. Kelebek ve çiçek fotoğraflarıyla süslenmiş salonda verilen koktelyin ardından Buzuki Orhan Osman ve orkestrası özel bir şov sundu. Daha sonra gecenin sunucuları Emre Altuğ ve Eyşan Özhim ile jüri üyeleri yerlerini aldı.

Jüride ünlü isimler...
Türkiye'nin en güzel kızını seçecek jüride Dachzelt Bus kimler yoktu ki; Uluslararası Güzellik Yarışması Türkiye Başkanı Özcan Sandıkçıoğlu, Kanal D İcra Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, eski Türkiye Güzeli Azra Akın, Osman Çarmıklı, Okan Bayülgen, Caroline Koç, Hıncal Uluç, Oya Eczacıbaşı, Emrullah Turanlı, Arzu Sabancı, Nuri Soysal, Juri Kulik ve Fatih Edipoğlu.
İlki 1932'de yapılan Miss Turkey yarışmanın tarihçesi barkovizyondan salonda bulunanlara izlettirilirken, 20 genç kız sahneye çıktı. Genç kızlar önce mayolu daha sonra da Arzu Kaprol'un hazırladığı gece kıyafetleriyle sahnede birer renk cümbüşü oluşturdu.

Tarkan İngilizce söyledi
Bu sırada "Stir me up" adlı şarkısıyla Avrupa müzik listelerini de sallayan Hadise'nin geceye farklı hava kattı. Gecenin sürpizini ise Türk popunun megastarı Tarkan yaptı. Uzun bir aradan sonra sahneye çıkan Tarkan, İngilizce albümünden şarkılar seslendirdi.

Fötr şapkası, güneş gözlükleri ve kıvrak ritimleriyle salondakilerin kanını kaynatan Tarkan, performansının bir bölümünde üzerindeki yeleğini yırtıp güneş gözlüğünü de fırlattı. Müzik ziyafetinin ardından finale kalan 10 kızın ismi belirlendi. Tarkan'ın yeniden sahneye çıkmasının ardından da Türkiye'nin en güzel 4 kızının ismi açıklandı.

TED Ankara Koleji öğrencisi 6 numaralı yarışmacı 18 yaşındaki Merve Büyüksaraç Türkiye'nin en güzel kızı seçilirken, Ceyla Kirazlı ikinci, Selda Öğrük üçüncü ve Asena Tuğal da dördüncü güzel olarak taçlarını taktılar.
ve Miss İnternational yarışmalarında temsil etme hakkını kazanacak. İlk dört güzeli, Renault Megane araba, Zen pırlanta seti, Metro Travel ile yurtdışı seyahetleri, Clup Flipper'dan 49 yıllık devre tatil, IEFT ve İlaç işbirliği ile Kanada'da 1 aylık dil kursu, Motorola Pebl U6 cep telefonu, Stüdyo Kuaför'den 1 senelik saç bakımı, Mirra Lux'ten 1 senelik cilt bakımı ürünü gibi çarpıcı ödüller kazanıyor.

İşte Miss Turkey 2006'nın diğer finalistleri


Kategori : MAGAZİN