MACde Windows devri

MACde Windows devri
Şirket tarafından geliştirilen yazılım, ücretsiz olarak internet üzerinden transfer edilebilecek.Abone ol

Şirket tarafından geliştirilen yazılım, ücretsiz olarak internet üzerinden transfer edilebilecek.

MS Windows işletim sistemini MAC bilgisayarlarda da kullanmak isteyen kullanıcılardan gelen yoğun talep üzerine Apple, bu isteği tam olarak karşılaya vinç kiralama n bir yazılım geliştirdi. Apple tarafından geliştirilen ve "Boot Camp" adı verilen yazılım, Intel işlemcili Macintosh bilgisayarlarda Microsoft tarafından üretilen Windows XP işletim sisteminin çalıştırılabilmesini sağlıyor. Apple tarafından yapılan açıklamada, test amaçlı olarak piyasaya sürülen "Boot Camp"ın internet üzerinden transfer edilebileceği ve bunun için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği belirtilirken, firmanın Macintosh bilgisayarlar için üretmiş olduğu "Leopard" işletim sistemi ile de uyumlu olduğu ifade edildi.

Apple'ın Uluslararası Ürün Pazarlama Müdür Yardımcısı Philip Schiller, "Apple'ın Windows'u desteklemek ya da satmak gibi bir amacı veya planı yok. Ancak, Mac kullanıcılarının bir bölümü, İntel işlemciler kullandığımız üstün Apple donanımlarımızla Windows'u çalıştırmak istediklerini dile getiriyor" şeklinde konuştu ve geliştirilen yeni yazılımı tanıttı.

Apple firması daha fazla bilgisayar kullanıcısına ulaşmayı amaçlarken, "Boot Camp" ile birlikte, Microsoft işletim sistemi kullanan geniş kitleyi de kendine çekmeye çalışıyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ