İlk Aşk gösterime girdi

İlk Aşk gösterime girdi
30’un üzerinde festivalden, ödüllerle dönmüş filmi ‘İlk Aşk’ (Dandelion) gösterime girdi...Abone olABD’li bağımsız yönetmen Mark Milgard’ın, 30’un üzerinde festivalden, ödüllerle dönmüş filmi ‘İlk Aşk’ (Dandelion) gösterimde. Aşkın, kalbinizi fethedecek eşsiz güzellikte bir portresi saç ekimi .

Bağımsız sinemacıların kalesi Sundance başta olmak üzere, Rotterdam, Karlovy Vary, Londra gibi ulusal ve uluslararası pek çok festivalin gözdesi olan ‘İlk Aşk’, eleştirmenlerin yanı sıra izleyiciyle de derin bir bağ kurmayı başaran, son dönem Amerikan bağımsız yapımlarının sivrilen örneklerinden biri.

‘İlk Aşk’, göz kamaştırıcı görselliği ve melankolik atmosferiyle, Amerikan bağımsız sinemasının duayenlerinden Terrence Malick’in ‘Days Of Heaven’ adlı filminin izini sürerken, aşkın, bireyi acılarından özgürleştirebilecek denli güçlü bir duygu olduğuna işaret ediyor.

FİLMİN ÖYKÜSÜ
‘İlk Aşk’, iletişimin uzun sessizlikler aracılığıyla kurulduğu, sevginin es geçildiği bir topluluğa ayak uydurmaya çalışan Mason’ın, kasabaya yeni taşınan Danny ile tanışmasıyla kasvetli hayatının kurtuluşunu aşkta bulmasını konu alıyor.

Kategori : MAGAZİN