Samantha Fox İstanbulda

Samantha Fox İstanbulda
1980’li yıllara damgasını vuran ünlü pop müzik sanatçısı Samantha Fox, hayranlarıyla buluştu.Abone ol

İngilizlerin 1980’li yıllara damgasını vuran ünlü pop müzik sanatçısı Samantha Fox, İstanbul’da konser verdi. Yeni Melek Gösteri Merkezi’ndeki konserde Fox, sevilen şarkılarını Türk hayranları için söyledi. Müzikseverler, bazı şarkılarda Samantha Fox’a eşlik etti.

SAMANTHA FOX KİMDİR
Samantha Fox, henüz 16 yaşındayken Daily Sun gazetesine verdiği üstsüz pozlarla İngiltere’de yıldız seviyesine yükseldi.

Fox’un model olarak popülaritesi, kısa süre sonra ona bir albüm anlaşması getirdi. İlk single ‘Touch Me’ (I Want meme kucultme Your Body),” 1986’da yayınlandı. ‘Touch Me’, sanatçının gelecekteki kariyerinin ana hatlarını belirleyecek şekilde, iyi ritmler ve kulağa hoş gelen melodiler içeren seksi ve cüretkar bir dans-pop türünün habercisiydi.

Kariyeri boyunca Samantha Fox, seksi dış görünüşünü müziğinin önünde tuttu. Buna rağmen, İngiltere listelerinde üç numaraya kadar yükselen ‘Touch Me’ ile başlayan ve ‘Do Ya, Do Ya (Wanna Please Me)’ ile devam eden birçok hit şarkıya imza atmayı başardı.

Samantha Fox kısa süre sonra İngiltere’deki müthiş başarısını Amerika’da aynı seviyede bir başarı ile devam ettirdi. İlk albüm ‘Touch Me’, listelere dördüncü sıradan giriş yaparak altın plak almaya hak kazandı. Daha sonra ikinci albümü ‘Samantha Fox’tan (1987) yayınladığı ilk single ‘Naughty Girls (Need Love Too)’ ABD listelerinde üçüncü sıraya kadar yükseldi.

Samantha Fox aynı zamanda 1988’de yayınladığı ‘I Wanna Have Some Fun’ ile bir altın plak daha kazandı.

BRUCE SPRINGSTEEN’E AİT OLAN REKORU KIRDI

80’li yılların en çok ses getiren kadın popçularından biri olan Samantha Fox’un albümleri 15 ülkede 1 numaraya kadar yükseldi ve sanatçı dünyanın her yerinde ‘kapalı gişe’ arena konserleri verdi. Bir keresinde Hindistan’da üç gün boyunca 200 binin üzerinde hayranının karşısına çıktı ve daha önce Bruce Springsteen’e ait olan rekoru kırdı. Yine bir konser vermek üzere gittiği Kolombiya’da, havaalanında 50 bin kişi tarafından karşılandı.

MARGARET THATCHER - PRENSES DIANA - SAMANTHA FOX
İngiliz basını Samantha Fox’u, Margaret Thatcher ve Prenses Diana ile birlikte İngiltere’nin en çok fotoğrafı çekilen üç kadınından biri olarak gösterdi.

Samantha Fox, aynı zamanda birkaç filmde Pierce Brosnan ve Tom Sizemore gibi isimlerle rol aldı.

Samantha Fox son olarak, hızlı dans ritmlerini klasik rock kalıplarıyla harmanladığı ‘Angel with an Attitude’ adlı albümünü yayınladı.Kategori : MAGAZİN